Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tifo-grupi i ri në Shkodër që premton surpriza ka një lajmërim të rëndësishëm para Partizanit

Një tifo-grupi i ri, i krijuar pak kohë më parë, pritet që të ketë “debutimin”.

Vllaznia publikon çmimet e biletave për ndeshjen ndaj Partizanit, klubi ka një mesazh për tifozët

Klubi i Vllaznisë ka publikuar ditën e sotme çmimet e biletave për ndeshjen e së.

Të gjithë gati, Jonuz dhe Vllaznia përgatiten për “kokën” e Partizanit

Vllaznia është duke menduar për ndeshjen e radhës me Partizanin, ku në Shkodër, skuadra kuqeblu.

Ish-mbrojtësi i Kombëtares dhe Partizanit, ndihet nostalgjik, Daiu: Kënaqësi të luash në “Loro Boriçi”

Përparim Daiu ka një karrierë të pasur, si lojtar, por edhe si trajner. Daiu, si.

Debutojnë me Partizanin, tifogrupi i ri i Vllaznisë: Nuk duam frymë të keqe në grup, pas ndeshjes të pastrojmë

Ditën e shtunë, Vllaznia do të presë në ‘Loro Boriçi’, Partizanin. Kuqeblutë do të kërkojnë.

Në Shkodër nuk njohin pushime, trajneri dhe dy ndihmësat ndjekin skuadrën B

Pas ndeshjes miqësore që skuadra e Vllaznisë luajti ndaj skuadrës B, trajneri Mirsad Jonuz, tha.

Rivalitet në linjën e majtë, te Vllaznia edhe mbrojtësit shënojnë gola

Vllaznia fitoi me rezultatin 4-0 në miqësoren ndaj të rinjve dhe trajnerit Mirsad Jonuz u.

Një tjetër grupim në tifoskenën shqiptare, Vllaznia me mbështetës të rinj në sfidën ndaj Partizanit

Tifozët në stadiume janë një mbështetje e madhe për skuadrën teksa shpeshherë bëhen pjesë të.

Jonuz i kënaqur: Vëmendja te U-17 dhe U-19, sytë edhe nga Vllaznia B, tani e ka radhën Partizani

Miqësorja që ka zhvilluar sot me skuadrën U-19 të klubit, sigurisht që ka lënë të.

Vllaznia bën “poker” ndaj të rinjve, tre huajt gjejnë golat në miqësore

Vllaznia ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore dhe si për t’u dhënë një shans edhe.