Platini merr frymë lirisht, ish-presidenti i UEFA-s fiton lirinë në orët e para të mëngjesit

Ditën e djeshme, një nga lajmet më të bujshme ishte arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s.

Nexhipi, menaxherë dhe legjenda e Turqisë në ndeshjen e shpresave në Turqi

Para dy ditëve, shpresat e Shqipërisë të drejtuar nga trajnerin Alban Bushi, zhvilluan ndeshjen kualifikuese.

Bulku: Nuk e kemi vendosur skemën, Islanda, por edhe Shqipëria kanë ndryshuar nga përballja e fundit

Ervin Bulku mendon se deri më tani stërvitja në Frankfurt të Gjermanisë po shkon sipas.

Berisha i pakënaqur me stolin te Atalanta, klubi ia ofron portierin Spalit

Nuk ka qenë një sezon i mirë për portierin Etrit Berisha. Të paktën pjesa e.

Formula 1/ Hemilton dominon Çmimin e Madh të Monakos, Fetel e mbyll i dyti (VIDEO)

Ljuis Hemilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Monakos. Ashtu siç pritej, britaniku nuk.

Portugalia publikon listën për Ligën e Kombeve, suksesi kalon nga këmbët e Ronaldos dhe talentit të Benfikës

Ditën e sotme Kombëtarja e Portugalisë ka shpallur zyrtarisht listën e lojtarëve të grumbulluar për.

Laçi leksion klubit të Tiranës, kurbinasit kërkojnë mbështetje masive nga tifozët në ndeshjen e fundit shtëpiake

Këtë fundjavë Laçi do të presë në shtëpi Tiranën. Kurbinasit e shohin si një finale.

FOTO/ FSHF bën lëmsh trajnerët, ngatërron Sinanin me Agustin Kolën

Federata Shqiptare e Futbollit pak kohë më parë bëri një ndryshim rrënjësor duke larguar disa.

Kategoria e Parë, ja kur luhen finalet, ka luftë edhe për mbijetesën

Kategoria e Parë, rikthehet këtë fundjavë e ndarë në dy ditë, ndryshe nga java e.

Ish-trajneri i Kosovës, Bunjaki rrëfen fillimet e vështira: Nuk kishim buxhet për udhëtimet

Kosova sot ka një realitet tjetër, është shndërruar në një përfaqësuese profesioniste dhe që funksionon.