Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Komisioni i Disiplinës/ Vendime të çuditshme, dënohen njëlloj Tirana dhe Partizani

Komisioni i Disiplinës ka dhënë sot vendimet në lidhje me javën që lamë pas në.

Halili: Ne na mbante një polic i lagjes e u trembnim, tifozët e Partizanit të më kërkojnë falje

Refik Halili, presidenti i Tiranës, fajëson kompaninë e cila merret me sigurinë në stadium për.

“PYRO është art dhe jo krim”, Tifogrupi nga Shkupi Shvercerat në mbështetje të tifozëve të Tiranës

Komentet pas ndeshjes derbi mes Tiranës dhe Partizanit janë zhvendosur nga analiza e ndeshjes, tek.

Tirana gjen fajtorin për situatën në derbi, vjen pezullimi i parë nga detyra

Tirana humbi një tjetër derbi, por më shumë se humbja e ndeshjes janë pasoja që.

VIDEO/ “Ultras Guerrils” reagon kundër drejtorit të stadiumit: Ka hedhur flakadanë drejt nesh

Incidenti në ndeshjen mes Tiranës dhe Partizanit e sidomos mjetet piroteknike të gjetura në 3.

Artan Hoxha: Tentuan ta ndeznin kur u zbulua, as në ndeshjen Serbi-Shqipëri nuk kishte këtë lloj rreziku.

Gazetari Artan Hoxha, në studion e “Procesit Sportiv” ka treguar se sa e rrezikshme kishte.

Edi Martini: Tirana është më lart se Partizani, ishte e bindur se do të fitonte

Ish-sulmuesi i njohur shkodran, Edi Martini, mendon se Tiranën e ka dëmtuar euforia e tepruar.

FOTO / Nga Spanja në Zvicër e deri në Argjentinë. Ana e shëmtuar e derbit bën xhiron e botës

Derbi i Tiranës bën bujë në të gjithë botën. Fatkeqësisht, jo për spektaklin që dhuroi.

Reagon grupimi që fshehu fishekzjarrët në tribunën e Partizanit: Kthyen tymueset në bomba e tritol

Grupimi i ri i mbështetësve të Tiranës, “Capital Crew”, ishte protagonist në derbin e djeshëm.

Reagon Tirana: Distancohemi! Ftojmë Partizanin të bashkëpunojë, klubi të mos marrë rol hetuesi e prokurori

Pas akteve të dhunës të shfaqura në stadiumin “Selman Stërmasi”, ka ardhur edhe reagimi nga.