Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Aktivizimi i Muçollarit, ja e vërteta me protokollin dhe pse nuk rrezikon Flamurtari

Aktivizimi i 18-vjeçarit Ariel Muçollari në ndeshjen e luajtur sot me Flamurtarit dhe Tiranës është.

Mema konfirmon dënimin e Hoxhallari: Ka lënë gjurmë derbi, ka ardhur koha të flas me presidentin

Trajneri Ardian Mema ka analizuar pas ndeshjes barazimin përballë Flamurtarit ndërkohë që u shpreh se.

Tirana ka harruar të fitojë, bardheblutë ndëshkohen në fund nga Flamurtari(VIDEO)

Tirana nuk ia del edhe njëherë tjetër t’iu rikthehet fitoreve. Kryeqytetasit janë ndalur në barazim.

Pas deklaratës së Halilit për humbjen në derbi e pëson Hoxhallari

Pasi humbën derbin me Partizanin, presidenti i Tiranës, Refik Halili menjëherë pas takimit tha se.

Doli kampion me Partizanin, e donte dhe Tirana, ja ku firmos ganezi për herë të tretë!

Ish-futbollisti i Partizanit në Kategorinë Superiore, Emanuel Mensah, ka nisur një aventurë të re në.

Muzaka i druhet edhe Luftëtarit: Jemi ekip i brishtë, në këtë fazë çdo kundërshtar është i vështirë

Kapiteni i Skënderbeut, Gjergji Muzaka, pret të kthehet këtë javë përsëri në fushën e lojës,.

Te Tirana harrohen kërcënimet e presidentit, lojtarët i shpëtojnë ekipit B

“Do marrim masa për më të mirën. Do ketë lojtarë që do luajnë te ekipi.

Vendimet e Disiplinës, Halili e Mema: Janë të drejta, presim hyrjen në fuqi të ligjit

Pasi kanë mësuar vendimet e Komisionit të Disiplinës kanë treguare dhe drejtuesit më të lartë.

“Fanatics” sfidojnë Policinë dhe “Komisionin e Padisiplinuar”: Masa qesharake, nuk na ndalojnë

Grupimi i tifozëve të Tiranës, “Tirona Fanatics”, kanë reaguar për vendimin që ka dalë sot.

Neglizhenca e Disiplinës ndëshkon dyfish Partizanin, vazhdojnë gjykimet me dy standarde

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka dhënë vendimet për javën e gjashtë të.