Festë sulmi në miqësore, Mema: Në këtë lloj futbolli është e vështirë të fitosh ndeshjet rehat

Tirana ka mbyllur me një sukses 5-2 miqësoren ndaj Besëlidhjes, të cilën trajneri Mema e.

Lila: Më shkuan lot te mesazhi i Bashës, por nuk kam vendosur tërheqjen. Jam investim i FSHF që te U15

Andi Lila nuk ka vendosur ende nëse e ka mbyllur me ekipin kombëtar apo nëse.

Tirana fiton me goleadë në miqësore, Mema merr sinjale edhe nga akademia

Tirana e ka shfrytëzuar pauzën e kampionatit, për të zhvilluar ndeshje miqësore dhe përgatitje për.

Tirana shfrytëzon pauzën e Kombëtares, miqësore ditën e nesërme ndaj Besëlidhjes

Ekipet e Kategorisë Superiore janë duke shfrytëzuar në maksimum ndërprerjen e kampionatit prej pauzës së.

Rrëfehet Josa: E vuaj ende rënien e Tiranës, në Korçë ndërtuam klub, ja rivalët për titull

Pak ditë më parë u zyrtarizua largimi i tij nga stoli i skuadrës së Prishtinës..

Merkato e Tiranës/ Bardheblutë ndryshuan lëkurë gjatë verës, goditje për titullin kampion

Në sezonin e kaluar, Tirana mbylli kampionatin e radhës si një dështim. Bardheblutë e diskutuan.

Halili: Do i kërkoj presidentit rritje rroge. Nuk është penallti, më vjen keq që Lici akuzon gjyqtarin

Grent Halili ka qenë një ndër protagonistët kryesorë të këtij fillim-sezoni me skuadrën e Tiranës..

FOTO /  Vazhdon lufta pas ndeshjes në Shkodër, tifozët thyejnë autobuzin e Tiranës

Tensioni gjatë ndeshjes Vllaznia-Tirana është zhvendosur jashtë stadiumit pas përfundimit të sfidës mes dy skuadrave..

Kale: Hedhja e shisheve ishte një dëmtim imazhi për Shqipërinë, trajneri më kritikoi

Elton Kale ishte një nga më të dalluarit ndaj Vllaznisë duke pasur disa mundësi shënimi..

Mema: Ishte penallti për Vllazninë, isha i mërzitur se duhej të fitonim 4 apo 5-0

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, e ka cilësuar ndeshjen e sotme mes skuadrës së tij.