Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit shqiptar, klubi i Tiranës solidarizohet me familjen e ish-Presidentit

Klubi i Tiranës është solidarizuar dhe ka shprehur ngushëllimet familjes për humbjen e legjendës së.

Mema e ka sulmuesin e golit, Muçi i dha sinjal me dopietën e tij

Ka tre sezone që është pjesë e skuadrës së Tiranës. Ka debutuar kur bardheblutë kanë.

Mema: Nuk dua t’i marr pikët në tavolinë, ndeshjet fitohen në fushën e blertë

Tirana ka arritur të fitojë në miqësore përballë Turbinës me rezultatin 3-1, aty ku Dunga.

Shënojnë dy sulmuesit, Tirana mposht në miqësore ekipin e Kategorisë së Parë

Ekipi i Tiranës ka shfrytëzuar pauzën e kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, për.

Komisioni i Disiplinës/ Hidhet poshtë kërkesa e Tiranës dhe ndëshkohet Flamurtari, e pëson Kastrioti

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot ku ka dhënë vendimet në lidhje me javën që.

FOTO/ Mesazhi filozofik i Ngo: Gjërat kanë vlerë në vendin e duhur, mos qëndro aty ku nuk të vlerësojnë

Majkëll Ngo nuk po kalon një moment të mirë te Tirana dhe së fundmi, shënoi.

Mema: Shumë herët për të folur për dorëheqje, tani duhej të ishim të parët

Ardian Mema ka bërë të qartë se nuk e mendon dorëheqjen nga Tirana edhe pse.

Tirana merr vendimin për të ardhmen e Memës, Halili i jep edhe një shans trajnerit

Ardian Mema do të vazhdojë të jetë në krye të Tiranës. Është ky rezultati i.

Abilaliaj: Flamurtari jep shenja jete, mendoja që Tirana do ta kishte të thjeshtë

Ish-sulmuesi i Flamurtarit, Arbër Abilaliaj, e sheh të vështirë vazhdimësinë e vlonjatëve edhe pse ekipi.

Muça: Tirana t’i japë fund analizave në tavolina, gabim fatal i Halilit nëse shkarkon Memën

Shkëlqim Muça, mendon se tani ka ardhur koha që klubi i Partizanit të ndërhyjë në.