Vata: Rivaliteti në Superiore është fukarallëk, duhen burra të fortë se këtu ta hanë hakun kollaj

Rudi Vata është një njohës shumë i mirë i futbollit në Skoci e normalisht ka.

Shënoi golin e parë në stadiumin e ri, Bajraktari: Nder i veçantë, nuk prisja kaq shumë tifozë

Arbiona Bajraktari prej disa vitesh është pjesë e përfaqësueses shqiptare të futbollit dhe ka luajtur.

Marantas e ka nxjerrë jashtë planeve holandezin, javët e fundit jashtë 20-shes!

Trajneri Jorgos Marantas ankohet se nuk ka lojtarë, por duket se trajneri ka nxjerrë jashtë.

VIDEO MOVIOLA / Një tjetër gabim gjyqtarësh, Partizanit iu mohua penallti në Vlorë

Vazhdojnë gabimet e gjyqtarëve që ndikojnë në rezultatet e ndeshjeve të Superiores. Pas sfidës Laçi-Kukësi.

Moçka shpëton Flamurtarin dhe kujton Shpëtim Gjikën: Duhet ta ringremë ekipin, Gjika mbetet në zemrat tona

Shpëtim Moçka pas ndeshjes me Partizanit, ku padyshim ishte shpëtimtar i kuqezinjve ka pohuar: ”Në.

Lerda: Penalltia? Më vjen të qesh. Nuk e quaj hap fals barazimin sot

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, deklaroi se nuk e cilësonte hap fals ndalesën në Vlorë,.

Birçe: Prisja fitoren me Partizanin, ndaj Luftëtarit luajmë sezonin

Luan Birçe duket sikur ka ndryshuar fytyrën e Flamurtarit. Më shumë grintë, por edhe futboll..

VIDEO / Flamurtari bën surprizën e radhës me SuperMoçkën, bllokon arratinë e Partizanit

Flamurtari ka arritur të marrë një tjetër rezultat surprizë, duke bllokuar në fushën e vet.

Renditja e Superiores / Java që foli për Laçin, Partizani humb shansin e shkëputjes në Vlorë

Java e 12-të e Superiores është mbyllur me dy sfidat e sotme, ku në Laç.

Dy javë pushim, Bylisi ka gati dy “xhevahirët” për Kukësin

Kampionati ndërpritet për dy javë dhe kjo periudhë shërben që skuadrat që kanë futbollistë të.