Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tifo-grupi i ri në Shkodër që premton surpriza ka një lajmërim të rëndësishëm para Partizanit

Një tifo-grupi i ri, i krijuar pak kohë më parë, pritet që të ketë “debutimin”.

Laçi nuk është në krye, por krenohet me talentet e U-21

Laçi në vitet e fundit ka pasur shumë futbollistë në ekipin Shpresa U-21. Portieri Selmani,.

Nga Kategoria e Parë, titullar në Superiore, Mëllugja: Jam në kulmin e formës, në Ballsh shpërthej

Një nga pikat e forta të skuadrës së Bylisit këtë sezon është edhe mesfushori Donald.

Në prag të sfidës me Kukësin, Meksi: Skënderbeu ka ndryshuar, nuk kanë faj vetëm mbrojtësit

Këtë verë, pjesë e Skënderbeut u bë edhe mbrojtësi i djathtë, Jorgo Meksi. Një futbollist.

Në Ballsh ka festë, klubi i bën surprizë ish-portierit të Kombëtares

Në prag të sfidës me Luftëtarin ka edhe moment feste në ambientet e skuadrës ballshiote..

Ndryshon orari i sfidës mes Tiranës dhe Laçit, Superiorja luan tre ndeshje me prozhektor të shtunën

Kategoria Superiore luan javën e tetë, teksa do të hapet me ndeshjen e së premtes.

Vllaznia publikon çmimet e biletave për ndeshjen ndaj Partizanit, klubi ka një mesazh për tifozët

Klubi i Vllaznisë ka publikuar ditën e sotme çmimet e biletave për ndeshjen e së.

Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit shqiptar, klubi i Tiranës solidarizohet me familjen e ish-Presidentit

Klubi i Tiranës është solidarizuar dhe ka shprehur ngushëllimet familjes për humbjen e legjendës së.

Ja si janë hapur gazetat sportive për ditën e sotme

Faqet e para të “Panorama Sport” dhe mediave të mëdha sportive ndërkombëtare.

Teuta nuk rrezikon me Flamurtarin, mesfushori shkodran stërvitet i diferencuar

Teuta vijon stërvitjet ndonëse skuadra ka mungesa për shkak të grumbullimeve me përfaqësuesit respektive të.