Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Intervista për “VipSport”/ Mala: E ndjeva që do të shënoja gol, me të njëjtën grintë edhe në kampionat

Esat Mala arriti të shënonte në Superkupën e Shqipërisë që në minutën e 6, duke.

FOTO/ Letra e urimit nga FSHF, tifozët e Partizanit tallen me Dukën: Na emocionove, po na dalin lot

Partizani arriti të fitonte Superkupën e Shqipërisë duke mundur në finale Kukësin me rezultatin 4-2..

Musolli: Kishim gjithçka nën kontroll, rivale për titull janë katër skuadra

Finalja e Superkupës e luajtur në “Elbasan Arena”, dhuroi spektakël ku u shënuan plot 6.

FOTO/ Humbja irriton tifozët e Kukësit: Duro sa e ke pazarin? Hiqeni sa nuk është vonë

Kukësi u mund në finalen e Superkupës së Shqipërisë nga Partizani me rezultatin 4-2. Megjithëse.

Intervista për “VipSport”/ Flet heroi i Partizanit, Braun: Nuk premtoj asgjë, kam ardhur për të shënuar dhe fituar trofe

Partizani e nisi sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mundur Kukësin në.

Lerda: E rëndësishme ta nisnim mirë. Fituam ndaj rivalit direkt, do të jetë kampionat i vështirë

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, mendon se ekipi i tij e meritoi Superkupën në këtë.

Shehi: Partizani është favorit, Duro do ta ketë të vështirë me mbrojtjen

Orges Sheshi sheh skuadrën e Partizanit si favorite për të fituar Superkupën e Shqipërisë në.

Superkupa i besohet arbitrave ndërkombëtarë, Partizani dhe Kukësi nisin sezonin me trofe

Sot në “Elbasan Arena” do të luhet finalja e Superkupës së Shqipërisë, ku Partizani, kampion.

Superkupa/ Partizani dhe Kukësi në testin e parë zyrtar, transmetohet pa pagesë për tifozët

Partizani dhe Kukësi do të luajnë ndeshjen e parë zyrtare mes tyre për këtë sezon.

Vangjeli: Pozitive që e nisëm sezonin me trofe, tani le ta mbyllim kështu edhe në fund

Edhe pse te skuadra e Skëndërbeut pati shumë largime të lojtarëve kryesorë gjatë kësaj merkatoje.