As tenisi s’mund të dalë mbi forcën e Covid-19, anulohet turneu gjigant

Ashtu si shumica e aktiviteteve, edhe ato sportive e kanë pasuar për shkak të përhapjes.

Zyrtare/ Komiteti Olimpik Ndërkombëtar vendos datat e zhvillimit të “Tokyo 2020”

Koronavirusi më në fund arriti të bindë qeverinë japoneze të anulojë Lojërat Olimpike për t’i.

“Të anullohet kampionati, titulli t’u shkojë mjekëve dhe infermierëve”

Në Itali shumë sporte të ndryshme po përgatiten që të anullojnë gjithçka sa i përket.

Luiza Gega: E drejtë shtyrja e Olimpiadës, megjithëse për mua ka kosto

Luiza Gega rreth një muaj më parë, kur koronavirusi nuk na kishte “pushtuar”, synimin më.

Zyrtare/ Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” bëhen “Tokyo 2021”

Deri tani i vetmi event sportiv, që i kishte mbijetuar forcës së koronavirusit ishin Lojërat.

Vendimi për Lojërat Olimpike, Gega: Shtyrja dhe mbyllja e stadiumeve e padrejtë, rraskapitje për çdo sportist

Ditën e djeshme është marrë vendimi për të shtyrë Lojërat Olimpike të Tokios nga muaji.

Lojërat Olimpikë vazhdojnë të rezistojnë, vendimi përfundimtar brenda 4 javësh

Thuajse çdo aktivitet sportiv i këtij viti po shtyhet, e sidomos ata madhorë. Por Komiteti.

Të vetmit që nuk pyesin për koronavirusin, Lojërat Olimpike sipas planit

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) duket se nuk e sheh aq shqetësuese sa pjesa tjetër e.

Gjest për t’u duartrokitur nga Klodiana Shala, ish-atletja surprizon mjekët me petulla dhe kek

Në këto ditë të vështira prej Koronavirusit që po kalon bota dhe Shqipëria, mjekët janë.

Çmimi i Madh i Australisë, një prej skuderive tërhiqet prej Koronavirusit

Këtë fundjavë do të startojë Botërori i Formula 1. Por, si pjesën më të madhe,.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan