Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri Southgejt i ka bindur anglezët, drejt rinovimit deri në 2022-shin

Anglia u ndal në gjysmëfinale të Kupës së Botës, duke u eliminuar nga Kroacia. Në.

Dhunë dhe vjedhje në Paris, prishet festa e triumfit në kryeqytetin e Francës

Nuk ishte një natë feste për të gjithë në Paris, siç në fakt duhej të.

Dyshja e Botërorit, Modriç e Rakitiç shkëmbejnë fanellat me mesazhe emocionuese

Luka Modriç dhe Ivan Rakitiç kane formuar prej vitesh një dyshe historike në mesfushën e.

Kasijas kritikon VAR-in që dëmtoi Kroacinë, Luis Suarez: Ke të drejtë

Nuk kanë qenë vetëm tifozët ata që kanë kritikuar gjykimin e sotëm të finales së.

Kampioni i panjohur Pavard: Vjet luaja në kategorinë e dytë, sot qava para fundit të ndeshjes

Një nga zbulimet e këtij Botërori ishte padyshim mbrojtësi francez Benzhamin Pavard. Futbollisti i Shtutgart.

Alarm në Kroaci për Daliç: Nuk kam vendosur nëse qëndroj

Zlatko Daliç mund të jetë trajneri më i suksesshëm, por edhe me jetëgjatësinë më të.

Rakitiç nuk i del e keqja: Na shënuan 4 gola me 3 gjuajtje!

Ivan Rakitiç ka qenë padyshim një nga protagonistët e ecurisë mbresëlënëse të Kroacisë në Rusi.

Shkroi historinë me Kroacinë, por Daliç kërkon falje pas ndeshjes

Zlatko Daliç ka çuar Kroacinë aty ku pakkush e imagjinonte të mundur në ditën kur.

VIDEO / Episodi i çuditshëm para finales, gjyqtari: Zgjedh Rusinë apo Coca-Cola?

Pak çaste para fillimit të finales së Botërorit 2018 mes Francës dhe Kroacisë, ka pasur.

Grizman: Ndeshje e madhe e kroatëve, hezitova të shënoja me “Panenka”

Antuan Grizman ka kaluar brenda pak minutash nga lotët e emocioneve të fitores, te të.