Trajneri Southgejt i ka bindur anglezët, drejt rinovimit deri në 2022-shin

Anglia u ndal në gjysmëfinale të Kupës së Botës, duke u eliminuar nga Kroacia. Në.

Dhunë dhe vjedhje në Paris, prishet festa e triumfit në kryeqytetin e Francës

Nuk ishte një natë feste për të gjithë në Paris, siç në fakt duhej të.

Dyshja e Botërorit, Modriç e Rakitiç shkëmbejnë fanellat me mesazhe emocionuese

Luka Modriç dhe Ivan Rakitiç kane formuar prej vitesh një dyshe historike në mesfushën e.

Kasijas kritikon VAR-in që dëmtoi Kroacinë, Luis Suarez: Ke të drejtë

Nuk kanë qenë vetëm tifozët ata që kanë kritikuar gjykimin e sotëm të finales së.

Kampioni i panjohur Pavard: Vjet luaja në kategorinë e dytë, sot qava para fundit të ndeshjes

Një nga zbulimet e këtij Botërori ishte padyshim mbrojtësi francez Benzhamin Pavard. Futbollisti i Shtutgart.

Alarm në Kroaci për Daliç: Nuk kam vendosur nëse qëndroj

Zlatko Daliç mund të jetë trajneri më i suksesshëm, por edhe me jetëgjatësinë më të.

Rakitiç nuk i del e keqja: Na shënuan 4 gola me 3 gjuajtje!

Ivan Rakitiç ka qenë padyshim një nga protagonistët e ecurisë mbresëlënëse të Kroacisë në Rusi.

Shkroi historinë me Kroacinë, por Daliç kërkon falje pas ndeshjes

Zlatko Daliç ka çuar Kroacinë aty ku pakkush e imagjinonte të mundur në ditën kur.

VIDEO / Episodi i çuditshëm para finales, gjyqtari: Zgjedh Rusinë apo Coca-Cola?

Pak çaste para fillimit të finales së Botërorit 2018 mes Francës dhe Kroacisë, ka pasur.

Grizman: Ndeshje e madhe e kroatëve, hezitova të shënoja me “Panenka”

Antuan Grizman ka kaluar brenda pak minutash nga lotët e emocioneve të fitores, te të.