Daliç humbet trofeun e radhës, FIFA zgjedh trajnerin më të mirë

Në Londër po mbahet një ceremoni gala, ku FIFA do të shpallë disa nga fituesit.

Argjentina gjen zgjidhjen për stolin, 4 muaj do të drejtohet nga Aimar dhe Skaloni

Do të ketë shumë shpejt të reja të rëndësishme në lidhje me stolin e Argjentinës,.

Ozorio largohet zyrtarisht nga Meksika, nuk pranoi rinovimin e kontratës

Juan Karlos Ozorio është larguar zyrtarisht nga stoli i Meksikës. Federata Meksikane e Futbollit, me.

Brazili zyrtarizon rinovimin me trajnerin Tite, plotësohet dëshira e lojtarëve  

Lojtarët brazilianë kanë kërkuar me forcë pas Botërorit të Rusisë që trajneri Tite të qëndrojë.

Nejmar është lojtar i madh edhe në poker, braziliani fiton 20 mijë euro në një turne

Nejmar konsiderohet një lojtar i madh në tapetin e gjelbër, por jo vetëm në atë.

Presidenti i Federatës së Gjermanisë e pranon hapur: Gabuam me çështjen e Ozilit!

Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Reinard Grindel, ka folur për çështjen e mesfushorit Mesut.

FIFA publikon listën e të nominuarve për “Lojtarin e vitit”, lë jashtë Nejmarin

Që nuk do të shpallet “Lojtari i vitit” nga FIFA, është e qartë, por të.

FIFA shpall listën me kandidatët për trajnerin më të mirë, spikasin “zbulimet” e Botërorit

FIFA ka bërë të ditur publikisht listën me emrat e trajnerëve kandidatë për çmimin “Trajneri.

Rikthehet Daliç: Jam i trishtuar por mbetem trajneri i dytë më i mirë në botë

Një nga skuadrat surprizë në këtë Botëror në Rusi ishte kombëtarja kroate e cila arriti.

Të gjithë i shohin si rivalë, por Nejmar nuk harron të urojë Mbape për Botërorin

Edhe pse në mediat europiane ata tanimë përshkruhen si rivalë te PSG, Nejmar ka uruar.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan