Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Botërori në Vip Sport / Parashikimet e Eridës, mund të ikë një tjetër pretendente

Nëse nuk kemi lexuar parashikimet e djeshme të Erida Bajrakurtajt për Vip Sport, keni humbur.

Botërori në “VIP Sport”/ Parashikimet e Eridës për dy ndeshjet e sotme, ja skuadrat çerekfinaliste

Një ndër rubrikat më të bukura dhe interesante në faqen tonë, është “Parashikimet e Eridës”,.

Botërori në Vip Sport/ Parashikimet e Eridës për dy ndeshjet e sotme, përjashtohen surprizat

100%  e saktë në parashikimet e saj për dy ndeshjet e djeshme ekspertja jonë, Erida.

Botërori në Vip Sport/ Parashikimet e Eridës, ajo zgjedh Uruguain dhe Francën

Luhen sot dy ndeshjet e para të fazës së 1/8-ve në Botërorin e Rusisë dhe.

FOTO / Paratë bëjnë diferencën në Botëror, u kualifikuan më të pasurit

Rezultate surprizë, ekipe të vogla që shkëlqejnë, arritje të paparashikuara në Botëror? Po, ka gjithmonë,.

Lala analizon Botërorin e Rusisë: Unë si trajneri i Brazilit, lija Nejmarin në stol. Gjermania ndryshon në tjetrin

Figura e Altin Lalës lidhet ngushtësisht edhe me Gjermaninë, pasi ish-futbollisti i Kombëtares e ka.

Angli-Belgjikë / Kuriozitetet dhe formacionet, dita kur titullarët janë spektatorë

Anglia dhe Belgjika do të përballen për kreun e Grupit G sonte, duke e dituar.

Senegal-Kolumbi / Kuriozitetet dhe formacionet, sytë nga “i pamposhturi” Mane

Sot nuk ka duel më të ndezur në fazën në grupe sesa ai mes Senegalit.

Botërori në Vip Sport / Parashikimet e Eridës, a e prisni një barazim në Angli-Belgjikë?

Ndeshjet e sotme të fazës në grupe mbyllen me katër sfida të cilat do të.

Profecia e saktë e Ibrahimoviç, gjeti surprizën në grupin e Gjermanisë

Ibrahimoviç di gjithmonë të marrë qendrën e vëmendjes dhe këtë e bën jashtë fushës së.