Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Botërori në “VIP Sport”/ Parashikimi i Eridës për finalen e madhe

Kupa e Botës “Rusi2018” do të ulë sot siparin ku në orën 17:00, n Moskë.

Botërori në “VIP Sport”/ Parashikimi i Eridës për vendin e tretë

Pas disa ditëve pushim, Kupa e Botës do të rikthehet sot me finalen për vendin.

Harrojeni oktapodin Paul dhe mësoni fituesin! Ish-mesfushori i Liverpulit parashikoi saktësisht Botërorin e Rusisë

Mbreti i vërtetë i parashikimeve të Botërorit të Rusisë, është patjetër ish-mesfushori i Liverpulit, Steve.

Botërori në “VIP Sport”/ Parashikimet e Eridës për Kroaci-Angli

Kur ka mbetur edhe pak nga ulja e siparit të Kupës së Botës “Rusi 2018”,.

Franca krahasohet me suksesin e Italisë në 2006, Luka Toni nuk e pranon: Ne ishim…Italia

Franca është kombëtarja e parë që ka prerë biletën e finales për në Botërorin e.

Botërori në Vip Sport / Parashikimet e Eridës për gjysmëfinalen e parë

Afron faza me vendimtare e Botërorit, kur ne do të mësojmë një nga një emrat.

VIDEO/ Ish-futbollisti i Skënderbeut si oktapodi Pol, parashikoi katër gjysmëfinalistët

Të gjithë e mbajnë mend oktapodin Pol, që me parashikimet e tij, arriti të bëhej.

Bursa e Botërorit / Renditja e skuadrave sipas paraqitjeve të deritanishme

Ka përfunduar faza e 1/8-ave për ndeshjet e Botërorit dhe që tani të gjithë dini.

FOTO / Botëror me surpriza? Gaboheni, Hazard kishte parashikuar thuajse gjithçka

Rusi 2018 komentohet gjerësisht si një Botëror me shumë surpriza, po të marrësh parasysh se.

Pakult komenton Botërorin, tregon sekretin e suksesit të Anglisë

Kukësi do të luajë të mërkurën ndeshjen e parë në Ligën e kampionëve ndaj Valetës.