Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Një penallti e dhënë dhe një e mohuar nga VAR-i, Suedia i shpall “luftë” Gjermanisë

Pas humbjes së Gjermanisë me Meksikën, vështrimi në grupin F ishte hedhur nga takimi mes.

Shfryhet flluska e Brazilit, zviceranët ndalin pretendentët (VIDEO)

Brazili duket se nuk ka mësuar nga gabimet e dy pretendenteve të tjera, Argjentinës dhe.

Mallkimi i kampionëve? Gjermania dështon në debutim (VIDEO)

Gjermania është mundur në ndeshjen e parë të Kupës së Botës nga Meksika me rezultatin.

Për Kosta Rikën nuk mjafton Navas, Serbia fiton mes sherrit (VIDEO)

Serbia ka arritur të fitojë përballë Kosta Rikës me rezultatin e ngusghtë 1-0, duke marrë.

VIDEO / Kroacia nuk fal Nigerinë, konfirmohet pretendente në grupin e Argjentinës

Përfaqësuesja e Kroacisë ka marrë fitoren që i nevojitej për të hapur në mënyrën më.

VIDEO/ Një “marsh” më tepër nga europianët, edhe Danimarka fiton ndaj Perusë

Danimarka e ka fituar ndeshjen e parë të Botërorit, duke mundur Perunë me rezultatin 0-1..

VIDEO/ Islanda është një realitet i ri, Mesi me Kombëtaren nuk shënon as me penallti

Argjentina dhe Islanda kanë barazuar me rezultatin 1-1 në ditën e tretë të Botërorit të.

Kroaci-Nigeri/ Kuriozitete dhe formacionet, Nigeria luan nga halli me portierin 19-vjeçar

Kroacia do e nisë sonte në mbrëmje Botërorin e Rusisë, teksa do të përballet ndaj.

Franca vuan ndaj Australisë, VAR-i dhe fati ndihmojnë ekipin e Deshamp (video)

Franca e sheh veten me 3 pikë në krye të Grupi C, por me shumë.

Francë-Australi/ Kurioziteti i veçantë që i jep fitoren francezëve, formacionet dhe gjithçka tjetër për duelin

Ndeshja që do të startojë ditën e nesërme Botërorin e Rusisë, është takimi mes Francës.