Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dështim historik i Argjentinës, Kroacia e hedh në tapet (VIDEO)

Vetëm një mrekulli mban Lionel Mesin dhe Argjentinën në Botëror. Finalistja e edicionit të kaluar.

VIDEO / Franca përsëri me fat, kualifikohet falë Mbape dhe shtyllës

Franca ka mundur sot me vështirësi Perunë 1-0, por i ka mjaftuar që të garantojë.

Australisë i mungon dëshira për fitore, Danimarka nuk bind (VIDEO)

Në stadiumin “Cosmos Arena” të Samara është luajtur ndeshja mes Danimarkës dhe Australisë. Pjesa e.

Një gol i çuditshëm i jep fitoren Spanjës, por Irani mbetet në lojë (VIDEO)

Një gol i çuditshëm i Diego Kostas në pjesën e dytë i ka dhënë sot.

VIDEO / Shënon Luis Suarez, eliminon njëherësh dy skuadra nga Botërori

Një gol i Luis Suarez i ka dhënë sot fitoren minimale 1-0 Uruguait ndaj Arabisë.

VIDEO/ Rusia mbyll historinë e kualifikimit, Salah shënon dhe pret biletën e kthimit përpara kohe

Takimi mes Rusisë dhe Egjiptit ka hapur siparin për turin e dytë të ndeshjeve të.

VIDEO/ Botërori anormal i Rusisë, një gol i çuditshëm vendos dështimin e Polonisë

Në stadiumin “Otkrytiye Arena” të Moskës është luajtur ndeshja e dytë e grupit H dhe.

VIDEO/ “Botërori i çudirave ruse”, këtë herë është Kolumbia që dështon me Japoninë

Kolumbia e ka humbur takimin në ditën e sotme përballë Japonisë, duke u mundur me.

Herri Kejn shpëton nderin e Anglisë, gol fitoreje në minutën shtesë (VIDEO)

Herri Kejn ka shpëtuar nderin e Anglisë me golin e tij në shtesën e sfidës.

VIDEO/ Festë dhe spektakël i Belgjikës, De Bryne dhe Mertens janë të jashtëzakonshëm

Në Soki është luajtur sfida mes Belgjikës dhe debutuesve të Panamasë që ka përfunduar me.