Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Spanjë “e shëmtuar” përballë Marokut, paraqitja e pakuptimtë që mund ta dërgonte në “ferr”

Spanja ka barazuar në mbrëmjen e sotme ndaj Marokut me rezultatin 2-2, në një takim.

Rishfaqet Kolumbia, Polonia është dështimi më i madh i Europës (Vidoe)

Skuadra e Polonisë i ka dhënë fund sot ecurisë në Botërorin 2018 duke qenë ekipi.

VIDEO/ Japonia dhe Senegali bëjnë paqe mes 4 golave, por kryesimin e vendos detaji i veçantë

Japonia dhe Senegali e kanë mbyllur me rezultatin 2-2 takimin e sotëm në Grupin H,.

VIDEO/ Anglia ndjek hapat e Belgjikës, gola dhe spektakël ndaj Panamasë së pafuqishme

Anglia dhe Panamaja kanë luajtur ndeshjen e dytë të grupit G në Botërorin e Rusisë..

VIDEO/ E çmendur ajo që ndodh me Gjermaninë, ia del në frymën e fundit (VIDEO)

Gjermani ka luajtur në mbrëmjen e sotme ndaj Suedisë, në një takim me rëndësi të.

VIDEO/ Meksika hedh tjetër hap drejt kualifikimit, ylli i Totenhemit e ndëshkon me një kryevepër

Meksika ka arritur të fitojë takimin e sotëm ndaj Koresë, duke fituar në shifrat 2-1..

Belgjika me pesë yje, çon në “ferr” Tunizinë (VIDEO)

Është mbyllur ndeshja Belgjikë-Tunizi me rezultatin e thellë 5-2 në favor të “djajve të kuq”..

VIDEO/ Golat për Zvicrën dhe festimet për shqiptarët, Xhaka dhe Shaqiri mposhtin Serbinë

Zvicra ka fituar në mbrëmjen e sotme përballë Serbisë me rezultatin 2-1, në një takim.

Nigeria likuidon Islandën, Argjentina merr një “Dorë nga Zoti” (VIDEO)

Ndeshja mes Nigerisë dhe Islandës e vlefshme për Grupin D, është mbyllur me fitoren e.

Brazili ia del në limite, gjyqtari Kuipers i bëhet “mace e zezë” (VIDEO)

Brazili ka arritur të fitojë vetëm në minutat e fundit të ndeshjes, takimin përballë Kosta.