Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Kolumbia fiton falë mbrojtësit golashënues, Senegalin e eliminon rregulli i çuditshëm

Një eliminim dramatik mund të quhet ai për Senegalin, i cili duhet të largohet nga.

VIDEO/ Në Botërorin e surprizave, Brazili merr kryesimin e grupit dhe i pret biletën e kthimit Serbisë

Brazili ka arritur të marrë një tjetër fitore të rëndësishme në ditën e sotme, duke.

VIDEO/ Zvicra kualifikohet falë shqiptarëve, një tjetër e nderon me Kosta Rikën

Pavarësisht një barazimi që nuk pritej nga ana e Zvicrës me Kosta Rikën, grupi i.

Lamtumirë Botëror, Gjermania eliminohet me turp nga Koreja (VIDEO)

Gjermania i ka dhënë fund Kupës së Botës në mënyrën më të turpshme, duke u.

VIDEO/ Dëshpërimi ndaj Gjermanisë kthehet në festë. Suedia kryeson grupin dhe thyen Meksikën e surprizës

Pas asaj ndeshje dramatike ndaj Gjermanisë të humbur në minutën e fundit,  Suedia shihej si.

Argjentina për infarkt! Mrekulli me ndihmë nga Kroacia (VIDEO)

Argjentina ia del të kalojë turin në frymën e fundit, me kuptimin e plotë të.

Kroacia respekton futbollin, mund Islandën dhe vendos të ardhmen e Mesit (VIDEO)

Kroacia ka mbyllur me tre fitore grupin e saj dhe tani pret Danimarkën e qetë.

Peruja i prish festën Australisë, e mbyll me fitore (VIDEO)

Peruja ka arritur të marrë një fitore në ndeshjen e fudnit të saj në Kupën.

Paqe në “Luzhniki”, Danimarka i falet Perusë

Në “LuzhnikiArena” është luajtur takimi mes Francës dhe Danimarkës, e vlefshme për xhiron e fundit.

VAR-i bën lëmsh Iranin dhe Portugalinë, në fund Ronaldo&Co kualifikohen (VIDEO)

Portugalia është kualifikuar pas një barazimi 1-1 ndaj Iranit duke marrë vendin e dytë në.