Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Skandal në Moskë, gazetari i “BBC” drogohet dhe grabitet nga një taksist

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Moskë, pasi një gazetar i “BBC” është droguar dhe.

Kroatët kanë një ëndërr: Të kalojnë çerekfinalen për të takuar këngëtarin e preferuar

Një ndër skuadrat surprizë të këtij Botërori, është Kroacia që arriti të fitonte grupin, ku.

VIDEO  / Del kënga “Neymar Ciao”, hakmarrja argjentinase pas eliminimit

Kur tallesh me dikë, duhet të mendohesh mirë, pasi nëse dështon, hakmarrja e kundërshtarit mund.

Putin është kudo, trajneri i Rusisë: Më telefonoi para penalltive me Spanjën

Nëse Rusia mundi me penallti Spanjën dhe siguroi çerekfinalet, meritë për këtë ka edhe motivimi.

Ibrahimoviç, bast të çmendur me Bekam para Suedi-Angli

Zlatan Ibrahimoviç është i veçantë dhe këtë e tregon sidomos kur është jashtë fushës së.

Video / Superndeshje e Hugo Loris, të jetë meritë e pilivesës?

Hugo Loris bëri një superndeshje sot, duke u shfaqur gjithmonë i sigurt sa herë që.

It’s coming home/ “Profecia” angleze merr jetë në Kupën e Botës

Anglia është rikthyer të luajë në Kupën e Botës, Rusi 2018 për herë të parë.

Botërori i çudirave/ Tashmë portieri rus Akinfev mund të gjendet edhe në kopshtin zoologjik

Botërori i Rusisë është i mbushur me çudira dhe kjo po vërtetohet çdo ditë. Përveç.

FOTO+VIDEO/ Mërzi pa ndeshjet e Botërorit? Gazetaret sportive shqiptare “djegin” rrjetet sociale

Për të gjithë tifozët, këto dy ditë që nuk ka ndeshje botërori, ditët e nxehta.

VIDEO / Interneti nuk fal, vrapimi i Tite pushton rrjetet sociale

Në ndeshjen kundër Kosta Rikës u bë personazh i njohur në botën e internetit për.