Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Gruaja “vjedh” një medalje të Botërorit, Putini dëshmitar

Duke qenë se çudirat e kanë shoqëruar këtë Botëror gjatë gjithë kohës, natyrisht që nuk.

Legjenda Shirer uron Kejn për “Këpucën e Artë”, duke u tallur me Lineker

Herri Kejn ka treguar në turneun e tij të parë madhor si kapiten i Anglisë.

Kritika ndaj Putin: La presidentët në shi gjatë ceremonisë

Ceremonia e dorëzimit të medaljeve në fund të finales së Rusi 2018 u zhvillua në.

VIDEO / Një finale ku nuk mungon asgjë, as pushtimi i fushës

Botërori 2018 do të kujtohet gjatë si ai që nuk ka pasur thuajse asnjë lloj.

VIDEO / Ceremonia e mbylljes së Rusi 2018. Nga Era Istrefi te “Kalinka” dhe muzikanti Ronaldinjo

Pak minuta para finales së Rusi 2018, është zhvilluar edhe ceremonia e mbylljes e saj.

VIDEO/ Nuk ndalin talljet për Nejmarin, tashmë ka edhe një alfabet me të

Megjithëse Brazili është eliminuar nga Kupa e Botës dhe vëmendja është te finalja Francë-Kroaci, sërish.

Jo vetëm Era Istrefi, një tjetër këngëtare shqiptare do të djegë skenën në Moskë

Kur kanë mbetur dhe dy ditë nga finalja e madhe e Kupës së Botës mes.

Supersticiozët nuk i përkasin Francës, fanella e re me dy yjet te “gjelat” bëhet gati para Kroacisë

Franca do të luajë finalen e Botërorit të Rusisë ndaj Kroacisë, për të diskutuar kështu.

Skuadra e tyre arriti në finale, politikanët kroatë marrin vendimin çuditshëm

Për herë të parë në histori, Kroacia arriti në finalen e Kupës së Botës, aty.

Urdhri i ri i FIFA-s: Mos filmoni tifozet në finale

FIFA do t’u kërkojë të gjithë kompanive të transmetimeve televizive dhe trupave të xhirimit që.