“Puç” i lojtarëve te Argjentina kundër Sampaolit, por i bllokon Federata

Futbollistët e Argjentinës nuk e duan më Horge Sampaolin pasi ka prishur marrëdhëniet si me.

Lëv: Fola me lojtarët në pushim të ndeshjes, do të kalojmë grupet

Gjermania arriti të merrte një fitore të rëndësishme më shumë vuajtje përballë Suedisë, duke përmbysur.

Goli gjerman në shtesë, Geri Lineker “modifikon” thënien më të famshme për futbollin

“Futbolli është një lojë e thjeshtë, 22 njerëz ndjekin topin për 90 minuta dhe në.

Kros nuk kursehet: Duhet të kesh b… të luash si ne. Në Gjermani donin të dështonim

Gjermania po e përjeton me shumë nervoizizëm këtë Botëror dhe kjo kuptohet shumë mirë nga.

Trajnerit të Suedisë nuk i besohet: Fundi më i rëndë i karrierës!

Dukej gjithçka në rregull për të bërë gati festën pas ndeshjes. Suedia po merrte barazimin.

Legjendat britanike tallin Boateng: Qesharak, kujton se është Bekenbauer

Paraqitja e tmerrshme e Zherom Boateng në pjesën e parë ndaj Suedisë është bërë objekt.

Sampaoli bën gabimin e radhës, zbulon ndryshimet për Nigerinë

Horge Sampaoli ka vendosur të bëjë ndryshime të tjera të mëdha në formacionin e Argjentinës.

E ngacmojnë për Senegalin, trajneri i Japonisë jep përgjigjen e vitit

Trajneri i Japonisë, Akira Nishino, ka treguar që në ndeshjen e parë në Botëror se.

Rëndësi ka pjesëmarrja, por Koreja e Jugut ka ngatërruar sport në Botërorin e Rusisë

Koreja e Jugut është zyrtarisht e eliminuar nga grupi F, pas humbjeve të marra me.

Efekti i Meksikës dhe rekordi i thyer, Gjermania ul në stol për herë të parë të “padiskutueshmin”

Gjermania nuk ka arritur të fitojë takimin e parë të Botërorit të Rusisë, duke u.