Botërori mund të rikthehet në Europë, dy vende shfaqin dëshirën për të qenë organizatore

Botërori i Rusisë rezultoi të jetë një sukses vitin e shkuar, si në organizim ashtu.

“Jogi ik!”, tifozët e Gjermanisë nuk e duan më trajnerin Lëv

Sa shpejt ndryshojnë kohët! Në verën e vitit 2014, e gjithë Gjermania këndonte në sheshe.

Rrëfimi i Kompani: Vendi i 3-të i Belgjikës në Botëror, meritë e Guardiolës dhe një…tablete

Belgjika zuri vendin e tretë në Botërorin e Rusisë, rezultati më i mirë në histori.

Deklarata tronditëse nga Rusia: Ndalëm sulme terroriste me dron gjatë Botërorit

Përfaqësues të lartë të forcave të sigurisë në Rusi kanë konfirmuar sot se ata kanë.

Daliç humbet trofeun e radhës, FIFA zgjedh trajnerin më të mirë

Në Londër po mbahet një ceremoni gala, ku FIFA do të shpallë disa nga fituesit.

Vazhdon legjenda e “El Maestro” Tabarez, rinovon trajneri që emocionoi gjithë botën

Oskar Tabarez do të vazhdojë të jetë në drejtimin e Uruguait me objektivin për ta.

FOTO / Kroacia mban fjalën, pushime dhe dhurata për fotografin më të famshëm të Botërorit

Juri Kortez është një emër që është dëgjuar shpesh pas gjysmëfinaleve të Botërorit, edhe pse .

Grizman: Kurtua ende kujton gjysmëfinalen e Botërorit, deklaratat e tij janë hipokrizi!

Antuan Grizman thotë se është befasuar shumë nga kritikat e Kurtua, për stilin e lojës.

Kupa e Botës “arratiset” nga Franca, përfundon në… Madrid

Franca ishte kampione e Botës në Rusi,. Por trofeu i fituar nga “gjelat” ka përfunduar.

Botërori i çudirave vazhdon ende, rreth 100 tifozë kërkojnë azil në Rusi

Botërori i Rusisë që u zhvillua këtë verë, ka qenë ndër më të çuditshmit, si.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan