Asani: E kam peng që nuk isha pjesë e ekipit, te Partizani jemi si familje

Një nga protagonistët kryesorë të sezonit të Partizanit, sulmuesi Jasir Asani është shprehur se i.

Urimi që tifozët e Partizanit nuk prisnin, Duka: Tani të mendojnë për Europën

Prej shumë vitesh, emri i presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka qenë ndër më të.

Olsi Rama dhe sekretet e titullit: E kuptova që në verë, nëse duhet hyjmë në merkato për Champions

Titulli kampion që kthehet te Partizani pas 26 vitesh ka shumë protagonistë e mes tyre.

Çinari i ekzaltuar: I doli fjala Sukajt, drejtori Rama mi taksi golat!

Pesë gola me Partizanin, por sidomos dopieta e sotme është shumë e veçantë për shkodranin.

Telushi i sinqertë: I kam ulur kartonët, kurrë s’na ka shkuar në mendje t’i linim pikë Tiranës

Komandant Bruno Telushi ka meritë sepse ka shënuar gola deçizivë në sezonin e tij të.

VIDEO / Gega në lot: E kisha ëndërr që kur mora këtë detyrë. Kemi dhënë shembull edhe për paragjykimet

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka mbajtur me vështirësi lotët pas suksesit të parë si.

Bardhi: Titulli më i bukur te Partizani, këtë vit kemi dhënë shpirtin

Jurgen Bardhi ishte një nga futbollistët kryesorë të Partizanit, i cili ktheu pas 26 viteve.

Trashi: Partizani ka bërë diferencën falë harmonisë, në Champions me dy-tre përforcime

Lorenc Trashi, një nga titullarët më të rëndësishëm të Partizanit, pas fitimit zyrtar të titullit,.

Alban Hoxha: Ishte viti i duhur, kemi dominuar prej fillimit

Pas triumfit në derbin e kryeqytetit, aty ku Partizani arriti të shpallej kampion tre javë.

VIDEO / Lojtarët e Partizanit si ultras, bëjnë qull Gegën dhe i prishin konferencën

Deklarata e parë si kampion për trajnerin Skënder Gega është shtyrë për pak minuta, pasi.