Muça: Për përmbysje duhet Tirana, Partizani nuk është projektuar për Champions

Shkëlqim Muça mendon se skuadrat shqiptare nuk kanë shanse që të kalojnë turin në Kupat.

Shehu: Ja ku kanë përfunduar dosjet e UEFA-s që mbërritën në Prokurori

Fation Shehu, botues i VIP Sport, ka shpjeguar në “Rubrika Sportive” se çështja e Skënderbeut.

Shehu: Tirana ka problemin më të madh me bankat, më erdhi keq si u trajtua Liga

Fation Shehu, botues i Vip Sport, ka shpjeguar mënyrën se si klubet shqiptare operojnë me.

Jupi: Klubet këtu përgatiten me fjalë. Dënimi i Skënderbeut ishte edhe për Tiranën e Luftëtarin

Redi Jupi është i bindur se përgatitja e klubeve shqiptare për pjesëmarrjen në Kupat e.

Kabo: Jemi mbrapa në krahasim me vendet e tjera, Partizani theu rekordin e Milanit

Profesor Përparim Kabo, mendon se klubet shqiptare nuk janë në gjendje të rivalizojnë me klubet.

Sinemati thumbon: Të shohim çfarë do ndodhë në Kupat e Europës meqë tani kemi njeri në UEFA

Opinionisti sportiv, Gëzim Sinemati, mendon se gjëja kryesore kur flitet për Kupat e Europës dhe.

Shehu: Transferimet në Shqipëri janë si agjenci martesore, blihen lojtarë me video nga “YouTube”

I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, drejtori i “VipSport.al”, Fation Shehu u shpreh se më.

Analiza e Hafizit: Themi nuk kemi mbrojtje por ne nuk kemi sulm. Lojë e vjetruar, nuk ndërtojmë

Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare, Astrit Hafizi, mendon se problemi kryesor i përfaqësueses shqiptare aktualisht është.

Jupi tregon “botën e egër” të trajnerëve shqiptarë: Shumë u gëzuan që iku Gega, ia fusin njëri-tjetrit

Redi Jupi argumenton se institucioni i trajnerit nuk është i respektuar në Shqipëri dhe ai.

Debat mes Sinematit e Gjicit: Thonë ia bëmë të lehtë Partizanit se nuk i vunë arbitrat kundër

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, i ftuar në “Procesi Sportiv” deklaroi se Partizani kishte marrë.