Mjeku francez i bindur: Ndeshja mes Juventusit dhe Lionit nuk duhej luajtur

Një dorë të madhe në përhapjen e koronavirusit në Italia e ka dhënë edhe futbolli..

UEFA është e qartë: Të kenë përfunduar kampionatet deri në këtë datë!

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet.

Federatat e zgjidhin me formulat e tyre, por UEFA ka vendosur një afat për mbylljen e sezonit

Koronavirusi ka pezulluar gjithçka në një kohë të pacaktuar dhe UEFA ka detyrën e vështirë.

UEFA shtyn një sërë aktivitetesh, e pëson edhe finalja e Champions. Pezullohen liçensimet e klubeve

Ashtu siç pritej në mbledhjen e 55 Federatave të Futbollit në Europë, UEFA ka vendosur.

Heroi i tripletës bëhet nostalgjik: Murinjo ishte lideri jonë, e dinim që mund të linim gjurmë në futbollin italian

Diego Milito ishte një nga futbollistët më të rëndësishëm të Interit në kohën kur shkruan.

Kërkohet të mbyllet me çdo kushte sezoni futbollistik, ja plani i sotëm nga UEFA-s për Ligën e Kampionëve

Ditën e sotme, UEFA do të organizojë një tjetër video-takim me 55 Federatat anëtare për.

UEFA nuk heq dorë nga mbyllja e sezonit në fushë, planifikon të luhet gjatë gjithë verës

Qeveria e futbollit europian nuk heq dorë nga ideja për ta mbyllur këtë sezon në.

Ançeloti zbulon fjalët e Klop: Të luanim atë ndeshje ishte një akt kriminal!

Futbolli ka stopuar dhe normalisht ka kaluar në plan të dytë. Nuk mund të ishte.

Klop i rikthehet ndeshjes me Atletikon: Ishte shumë e vështirë ta përgatisje atë ndeshje

Ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Atletiko Madrid, ishte një nga të fundit.

Zyrtare / UEFA nuk ka zgjidhje tjetër, merret vendimi për Ligën e Kampioneve dhe Ligën e Europës

Kriza që ka shpërthyer sidomos në Europë, ka detyruar UEFA-n që të marrë masa drastike.