Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zidan, Ramos dhe Murinjo. Konferencë e zjarrtë për shtyp te Real Madrid para Champions

Te Real Madrid nuk po përjetohet një situatë e qetë dhe kjo kuptohet qartësisht nga.

Gasperini tregon “borxhin” ndaj Guardiolës pas vitit të errët te Interi: Person i jashtëzakonshëm!

Xhan Piero Gasperini do të ketë një tjetër provë të vështirë për Atalantën e tij.

Ronaldo e ka harruar Alegrin: Kemi ndryshuar dhe po luajmë më mirë. Duam “triplete”

Kristiano Ronaldo kërkon të fitojë gjithçka, si zakonisht, por këtë herë e thotë më me.

Sarri nuk e ndan dot se kush luan mes Higuain dhe Dibala: Jam krenar që trajnoj CR7

Mauricio Sarri ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme të Juventusit në.

Goditje e rëndë për Realin, humb dy titullarë për transfertën në Turqi

Zinedin ZIdan ka marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes vendimtare në Ligën e.

Një vend në librin e “Guiness” për njeriun e asistit gjenial që vendosi fatin e Ligës së Kampioneve

Trent Aleksander-Arnold ka hyrë në historinë e Ligës së Kampioneve me paraqitjen e tij në.

Dëmtohet mesfushori i Realit, humbet Champions League dhe është në dyshim për ‘El Clasico-n’

Real Madrid ka marrë një lajm negativ pas testeve të mesfushorit Toni Kros. Gjermani vuan.

Zidan e la jashtë, Bejl shkoi me vonesë në stadium për duelin e Champions

Situata e Garet Bejl me Real Madrid sa vjen e përkeqësohet, edhe pse madrilenët preferuan.

E sulmoi për çështje financash, Aubamejang i përgjigjet drejtorit të Dortmundit: Je një kloun, e mban mend Dembelen?

Ditët e fundit është hapur një polemikë mes Pierre Emerik Aubamejang dhe drejtorit të Dortmund,.

Barazoi Van Basten ndaj Liverpulit, por Haland e kishte mendjen te i ati: Më çmendi duke thënë se ka shënuar në “Anfield”

Erling Braut Haland vazhdon të regjistrojë shifra rekord në Ligën e Kampioneve dhe pas golit.