Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/Moto GP, sezoni i ri nis me triumfin e Doviciozos, mposht me fotofinish Mark Markez

Gara e parë sezonale e Moto Gp, ka filluar sërish nën duelin tashmë të zakonshëm.

FOTO/ Në Çmimin e Madh të Italisë godet injoranca, lapidar për  spanjollin Mark Markez

Kur tifozllëku kalon çdo kufi, por në sensin negativ. Në kodrat e Muxhelos, ku u.

Moto GP, Spanjë/ Triumfon Mark Markez, Pedrosa dhe Lorenco pësojnë aksident

Çmimi i madh i Spanjës në Moto GP është fituar spanjolli Mark Markez, fitore e.

Tension në Moto GP, Rosi: Markez, i rrezikshëm. Kam frikë të garoj përkrah tij

Valentino Rosi nuk ka kursyer kritikat kundër Mark Markez, i cili rrëzoi italianin gjatë Çmimit.

VIDEO / Markez rrëzon Rosin, shoku i italianit nuk e lejon të hyjë në garazh

Ndizet përsëri rivaliteti mes Valentino Rosit dhe Mark Markez, në garat e MOTO GP. Shkak.

Moto GP/ Ducati triumfon në Qatar, Dovizioso lë pas Marquez dhe Rossin

Dovizioso fiton Çmimin e Madh në Katar. Piloti i Ducatit është renditur para Marquez dhe.

Gara e çmendur me motorë, piloti gjuan me thes kundërshtarin

Një garë e çmendur, ku gati gjithçka është e mundur. Është Bondowoso Road Race, që.

Markuez kampion bote në “Moto GP”, Dovizioso pa fat

Andre Dovizioso nuk ka arritur që të bëjë mrekullinë në garën e fundit në “MotoGP”..

MOTO GP/ Finalja e Valencias, Marquez-Dovizioso diskutojnë titullin kampion

Pas 8 muajve, gjatë të cilëve janë zhvilluar 17 Çmimeve të Mëdha, sezoni 2016-2017 i.

FOTO/ MotoGP dhe vajzat e çadrave, kombinim perfekt

MotoGP zhvilloi Çmimin e Madh të Aragon në Spanjë. Një garë që u fitua nga.