Pamje të rënda / Vdes boksieri argjentinas, pësoi kolaps ndërsa priste vendimin (VIDEO)

Një boksier argjentinas i peshave të lehta, Hugo Santijan, është ndarë nga jeta në mënyrë.

Një ndeshje për historinë, Gjokoviç bëhet makthi i Federer dhe fiton Uimbëlldon

Novak Gjokoviç ka fituar sot Uimbëlldon për herë të pestë në karrierën e tij, pas.

VIDEO / Hemilton fiton në Silverston dhe vendos rekord, por spektaklin e bëjnë të tjerët

Luis Hemilton fitoi sot Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke vendosur një.

FOTO/ Aksident i rëndë në Serbi, përfundon në gjendje kome ish-lojtari i Real Madridit

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Serbi, ku ish-basketbollisti i Real Madridit, Osnjen.

Federer këtë herë nuk gabon, hakmerret pas 11 vitesh ndaj Nadal

Finalja e këtij sezoni në Uimbëlldon do të diskutohet mes Roxher Federer dhe Novak Gjokoviç..

Lufta kundër dopingut/ Operacioni blic i policës italiane dhe greke, më shumë se 230 persona të arrestuar

Lufta kundër dopingut është një nga më të mëdhatë në botën e sportit. Shpeshherë rezultatet.

Përfundon ëndrra e Gauf në Uimbëlldon, por do jetë milionere para se të mbushë 16-vjeç

Talenti i ish-numrit 1 në botë Simona Halep, si dhe problemet me stomakun gjatë gjithë.

Magjia e radhës e Gauf, 15-vjeçarja vazhdon të mahnitë në Uimbëlldon

Koko Gauf, vetëm 15-vjeçare, po shkruan historinë në turneun e Uimbëlldon, pasi po tregon ndeshje.

Futbolli në krahasim është qesharak, në NBA u shpenzuan 3 miliardë dollarë në 24 orë!

Nëse mendoni se keni parë transferime të çmendura në futboll me kontrata apo shifra që.

Formula 1 / Përplasje dhe polemika pa fund në Austri, por në fund fiton Verstapen (VIDEO)

Maks Verstapen me Red Bull ka fituar sot Çmimin e Madh të Austrisë në Formula.