Tension në Moto GP, Rosi: Markez, i rrezikshëm. Kam frikë të garoj përkrah tij

Valentino Rosi nuk ka kursyer kritikat kundër Mark Markez, i cili rrëzoi italianin gjatë Çmimit.

VIDEO / Markez rrëzon Rosin, shoku i italianit nuk e lejon të hyjë në garazh

Ndizet përsëri rivaliteti mes Valentino Rosit dhe Mark Markez, në garat e MOTO GP. Shkak.

Formula 1  / Fluturon Fetel, vjen edhe fitorja e dytë e sezonit

Sebastian Fetel ka fituar Çmimin e Madh të Bahreinit në Formula 1 duke u konfirmuar.

(Pamje të rënda) Raikonen i thyen këmbën mekanikut në pit-stop

Një episod shumë i rëndë ka ndodhur sot gjatë Çmimit të Madh të Bahreinit në.

Peshëngritja me president të ri, vjen në krye të shtangës Theodhor Masllavica

Theodhor Masllavica është zgjedhur president i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Ai ka fituar bindshëm zgjedhjet.

FOTO/ Antonela na tregon që duhet të ndjekim më shumë skermën

Antonela Fiordelisi, është një vajzë 19-vjeçare nga Italia, e cila ushtron sportin e skermës. Ajo.

Vdekja e Astorit prek gjithë sportin italian, shtyhen edhe ndeshjet e basketbollit

Lajmi për vdekjen e papritur të kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori ka prekur opinionin sportiv..

Një kampione e “braktisur”, Gega: Bleva vetë uniformën për Botërorin

Kur vjen puna për ceremoni dhe pritje pas arritjeve ndërkombëtare, shteti shqiptar dhe drejtuesit e.

Lojërat Olimpike, edhe për Tolën është sukses pjesëmarrja

Pas garave të Suela Mëhillit, sot ka qenë dita e debutimit për skiatorin Erjon Tola..

Mëhilli garon në Olimpiadë, “suksesi” është se përfundoi garën

Sportistja shqiptare, Suela Mëhilli, ka garuar sot në sllallomin gjigand për femra në Lojërat Olimpike.