Asambleja e KOKSH, shumë zhurmë për asgjë. Të gjithë përsëri miq deri pas Lojërave Olimpike

Sot u zhvillua Asambleja e Jashtëzakonshme e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, ku u zgjidh ngërçi.

Takimi për bamirësi, ndeshja mes Federer dhe Nadal vendos rekord për numrin e spektatorëve

Rafael Nadal dhe Roxher Federer janë dy nga sportistit më të dashur jo vetëm nga.

VIDEO/ Një nderim i fundit për Kobi Brajant, Lebron Xhejms imiton lëvizjen e legjendës para 19-viteve

E gjithë bota e sportit u shokua kur më datë 26 janar një aksidenti i.

Luiza Gega: Do le gjurmë në Olimpiadë, jam në formën më të mirë të karrierës

Luiza Gega është një nga atletet më të mira të historisë së sportit shqiptar, duke.

Kabib nuk i bëjnë përshtypje paratë dhe refuzon ndeshjen me Mekgregor: I bëra çfarë doja, ai edhe u dorëzua

Konor Mekgregor i është rikthyer sërish luftës në kafaz pas pezullimit, teksa para disa kohëve.

Xhokoviç i mrekullueshëm, triumfon në “Australian Open” dhe qëndron i pari në renditjen botërore

Novak Xhokoviç është mbreti i “Austrlian Open”. Serbi ka arritur të mundë në finale Dominik.

Fitoi vendin e parë në Bratislavë, Smajlaj: Do fitoj përsëri në Beograd, në Shqipëri e vështirë të bësh sport

Izmir Smajlaj vazhdon të ngrejë lart flamurin kuqezi pavarësisht kushteve të vështira që i ofron.

Kaos mes akuzave për vjedhje e shpërdorim, olimpizmi shqiptar prek fundin

Situata në Komitetin Olimpik Shqiptar ka degraduar në një turp të vërtetë, me akuza, shkarkime.

Briken Calja mbyll një vit fantastik, 13 medalje të fituara dhe rekord në peshëngritje

Briken Calja është padyshim një nga sportistët më të suksesshëm shqiptar duke arritur të fitojë.

VIDEO / Si trukohen ndeshjet e tenisit, në fushë një lojtar që nuk di të godasë topin

Një nga sportet më të rrezikuar nga trukimet aktualisht është tenisi, pasi ka me dhjetëra.