Zyrtare/ Uajlder kërkon hakmarrjen ndaj Fjurit, kërkesë për revansh në mes të korrikut

Tajson Fjuri e shkatërroi Deontei Uajlder në ndeshjen për titullin kampion bote në federatën WBC,.

Uajlder nuk dorëzohet, konfirmon duelin e revanshit me Fjurin

Nuk do të kemi një duel mes dy britanikëve, Fjuri dhe Xhoshua, por do të.

Kosova nderon kampionen Olimpike, përurohet në Pejë statuja e Majlinda Kelmendit

Majlinda Kelmendi ia ka dalë në shumë raste të ngrejë lart dhe të nderojë flamurin.

Zbulohet misteri i “zhdukjes” së LeBron Xhejms në ceremoninë përkujtimore për Kobi Brajant

“Staples Center” u kthye dje ne epiqendrën e basketbollit botëror jo për një ndeshje, por.

Vanesa Brajant hedh në gjyq kompaninë e helikopterëve për vdekjen e ish-basketbollistit dhe të bijës

Vanesa Brajant, e veja e Kobi Brajant, ka depozituar zyrtarisht një kallëzim për kompaninë që.

Plani i çmendur i Mejuedhër, do të ndeshet brenda ditës me Khabib dhe MekGregor

Xhimi Fllojd Mejuedhër është gati të kthehet në ring, por kur ta bëjë këtë do.

Çudi nga Spanja / Çiklisti fitues etapash në Turin e Francës dhe Vuelta kthehet në hajdut ordiner

Një ngjarje e çuditshme raportohet nga Spanja sa i përket ish-çiklistit të njohur spanjoll Huanmi.

VIDEO/ Ndodh gjithçka në “Daytona”. Nga xhiroja e Tramp, te aksidenti i frikshëm

“Daytona 500” është një nga garat më të ndjekura në SHBA dhe e parapëlqyera e.

VIDEO/ Goditja më e shpejtë në botë, tenisti francez fiton çmimin “Guinness”

Tenisi është një sport që kërkon shumë forcë për ta kthyer topin me shumë shpejtësi,.

VIDEO/ Publikohen pamjet e rralla në momentet e rënies së helikopterit, ku ndodhej Kobi Brajant

Viti 2020 nisi me një fatkeqësi të madhe për botën e sportit dhe jo vetëm..