Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pamje të rënda / Vdes boksieri argjentinas, pësoi kolaps ndërsa priste vendimin (VIDEO)

Një boksier argjentinas i peshave të lehta, Hugo Santijan, është ndarë nga jeta në mënyrë.

Një ndeshje për historinë, Gjokoviç bëhet makthi i Federer dhe fiton Uimbëlldon

Novak Gjokoviç ka fituar sot Uimbëlldon për herë të pestë në karrierën e tij, pas.

VIDEO / Hemilton fiton në Silverston dhe vendos rekord, por spektaklin e bëjnë të tjerët

Luis Hemilton fitoi sot Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke vendosur një.

FOTO/ Aksident i rëndë në Serbi, përfundon në gjendje kome ish-lojtari i Real Madridit

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Serbi, ku ish-basketbollisti i Real Madridit, Osnjen.

Federer këtë herë nuk gabon, hakmerret pas 11 vitesh ndaj Nadal

Finalja e këtij sezoni në Uimbëlldon do të diskutohet mes Roxher Federer dhe Novak Gjokoviç..

Lufta kundër dopingut/ Operacioni blic i policës italiane dhe greke, më shumë se 230 persona të arrestuar

Lufta kundër dopingut është një nga më të mëdhatë në botën e sportit. Shpeshherë rezultatet.

Përfundon ëndrra e Gauf në Uimbëlldon, por do jetë milionere para se të mbushë 16-vjeç

Talenti i ish-numrit 1 në botë Simona Halep, si dhe problemet me stomakun gjatë gjithë.

Magjia e radhës e Gauf, 15-vjeçarja vazhdon të mahnitë në Uimbëlldon

Koko Gauf, vetëm 15-vjeçare, po shkruan historinë në turneun e Uimbëlldon, pasi po tregon ndeshje.

Futbolli në krahasim është qesharak, në NBA u shpenzuan 3 miliardë dollarë në 24 orë!

Nëse mendoni se keni parë transferime të çmendura në futboll me kontrata apo shifra që.

Formula 1 / Përplasje dhe polemika pa fund në Austri, por në fund fiton Verstapen (VIDEO)

Maks Verstapen me Red Bull ka fituar sot Çmimin e Madh të Austrisë në Formula.