Bezhani: Në parlament harrojnë të flasin për sportin, për të arritur medaljet Olimpike duhet strategji kombëtare

Viron Bezhani, presidenti i Komitetit Olimpik Shqiptar ditën e sotme i është drejtuar me një.

Ndaj rivalit, që i kafshoi veshin, Majk Tajson zyrtarizon kthimin në ring

Majk Tajson është një prej dy boksierëve më të mirë në histori dhe në kohën.

Festonte ditëlindjen, ndahet nga jeta prof. Gudar Beqiraj

Ditën e sotme në festën e ditëlindjes së tij është ndarë nga jeta në moshën.

Tre sfidantë nga sporte të ndryshme dhe 1 milionë dollar, kërkohet rikthimi në ring i Tajson

Majk Tajson është një legjendë e boksit dhe ndeshjet e tij në ring mbahen mend.

Alarmi i koronavirus/ Anulohen edhe tre gara të tjera, nuk ka Moto Gp deri në korrik

Koronavirusi ka përfshirë të gjithë botën e sportit, teksa në këtë mes nuk shpëton as.

FOTO / Në Amerikën Qendrore është vendi i çudive, përveç futbollit vazhdon edhe boksi… me maska

Një prej vendeve të Amerikës Qendrore, Nikaragua, është ai që po i reziston më mirë.

I pari në Europë, bilardisti Kaçi i zhgënjyer: Asnjë faleminderit nuk e marr nga shteti jonë!

Eglent Kaçi është nga ata sportistë që flamurin shqiptar e ka dërguar në majat më.

Përballë një shkurtimi të buxhetit, Ferrari kërcënon me largim nga F1: E vazhdojmë ADN tonë në tjera gara

Ashtu si e gjithë bota e futbollit, edhe Formula 1 është prekur nga kriza financiare.

Ish-numri 1 i tenisit në botë tregon teorinë e komplotit për COVID-19: Bill Gejts e dinte, do na vendosin mikroçip

Si në çdo lloj ngjarje madhore në historinë e botës, edhe koronavirusi nuk i është.

Atletja rekordmene “peng” në Kenia, Gega: Nuk kam kontakte me shtetin shqiptar, stërvitem këtu!

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, ka mbetur në Kenia, pasi ishte atje me trajnerin.