VIDEO/ Goditja më e shpejtë në botë, tenisti francez fiton çmimin “Guinness”

Tenisi është një sport që kërkon shumë forcë për ta kthyer topin me shumë shpejtësi,.

VIDEO/ Publikohen pamjet e rralla në momentet e rënies së helikopterit, ku ndodhej Kobi Brajant

Viti 2020 nisi me një fatkeqësi të madhe për botën e sportit dhe jo vetëm..

Asambleja e KOKSH, shumë zhurmë për asgjë. Të gjithë përsëri miq deri pas Lojërave Olimpike

Sot u zhvillua Asambleja e Jashtëzakonshme e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, ku u zgjidh ngërçi.

Takimi për bamirësi, ndeshja mes Federer dhe Nadal vendos rekord për numrin e spektatorëve

Rafael Nadal dhe Roxher Federer janë dy nga sportistit më të dashur jo vetëm nga.

VIDEO/ Një nderim i fundit për Kobi Brajant, Lebron Xhejms imiton lëvizjen e legjendës para 19-viteve

E gjithë bota e sportit u shokua kur më datë 26 janar një aksidenti i.

Luiza Gega: Do le gjurmë në Olimpiadë, jam në formën më të mirë të karrierës

Luiza Gega është një nga atletet më të mira të historisë së sportit shqiptar, duke.

Kabib nuk i bëjnë përshtypje paratë dhe refuzon ndeshjen me Mekgregor: I bëra çfarë doja, ai edhe u dorëzua

Konor Mekgregor i është rikthyer sërish luftës në kafaz pas pezullimit, teksa para disa kohëve.

Xhokoviç i mrekullueshëm, triumfon në “Australian Open” dhe qëndron i pari në renditjen botërore

Novak Xhokoviç është mbreti i “Austrlian Open”. Serbi ka arritur të mundë në finale Dominik.

Fitoi vendin e parë në Bratislavë, Smajlaj: Do fitoj përsëri në Beograd, në Shqipëri e vështirë të bësh sport

Izmir Smajlaj vazhdon të ngrejë lart flamurin kuqezi pavarësisht kushteve të vështira që i ofron.

Kaos mes akuzave për vjedhje e shpërdorim, olimpizmi shqiptar prek fundin

Situata në Komitetin Olimpik Shqiptar ka degraduar në një turp të vërtetë, me akuza, shkarkime.

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan