Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Alvaro Bisha vishet për tre vite bardheblu

  Alvaro Bisha ka firmosur sot kontraten qe e ben futbollist të Tiranes per tre.

Zyrtare: Gëzim Hoxha futbollisti më i ri i Tomorit

  Mbrojtësi i djathtë Gëzim Hoxha ka nënshkruar kontratën 1-vjeçare me klubin. Hoxha njihet mjaft.

E bujshme! Tirana, akord me Sebino Plakun, pritet nje superyll afrikan

  Kanë mbetur detajet e fundit, por Sebino Plaku mund të konsiderohet si blerja e.

Firmos Maveje, tani Tirana edhe me lojtarë nga Uganda

  Nuk ndalet Tirana në merkato. Mesfushori nga Uganda, Toni Maveje, nënshkroi një kontratë 2-vjeçare.

Skënderbeu gjen pasuesin e Latifit, prezanton Suad Sahitin

Skënderbeu gjen pasuesin e Liridon Latifit. Korçarët kanë zyrtarizuar pak minuta mw parw mesfushorin e.

Jo vetëm ganezi Gilmore, Kukësi bën një tjetër goditje

Kukësi ka zyrtarizuar sot afrimin e mesfushorit nigerian Samuel Gilmore. Ai nuk do të jetë goditja.

Tirana shet Akuah te Lask Linz për 250 mijë euro

  Shitja e radhës nga kampionati shqiptar i futbollit. Dhe sërish një tjetër goditje e.

Nga Gambia në Etiopi, Skënderbeu afrikan: firmos dhe Dente

  (VIP SPORT) – Skënderbeu po merr ngjyra afrikane. Pasi firmosi me sulmuesin nga Gambia,.

Liridon Latifi, ylli 1 milionësh: Pushkash, vetëm një trampolinë

Ylli i SKënderbeut, sulmuesi Liridon Latifi, zbardhi detajet për kalimin e bujshëm të ti në.

Shkumbin Qormeteti, menaxheri që i ka sjellë 3 milionë euro Skënderbeut

Ai është padyshim menaxheri më i suksesshëm shqiptar në tregun e futbollistëve. Quhet Shkumbin Qormemeti.