Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Flamurtari me “taktikën” e verës në merkato, priten edhe dy të tjerë

Klubi vlonjat është i vetmi që në këtë moment ka prezantuar zyrtarisht dy lojtarë të.

Dhurata për të gjithë në janar, Skënderbeu bën gati listën e huazimeve

Skënderbeu do të ndryshojë në merkaton e janarit. Do të ketë ndonjë largim, ku më.

Drejtuesit e Partizanit ndjekin ndeshjen e Tiranës, në objektiv sulmuesi i Apolonisë

Ndeshja mes Tiranës dhe Apolonisë në “Selman Stërmasi” kishte sot një spektator mjaft të veçantë..

Vllaznia nuk di të shënojë, por Ernest Gjoka kërkon një mbrojtës

Vllaznia është duke vuajtur, por kjo nuk është diçka e re, fatkeqësisht kohët e fundit.

Skënderbeu shton dhe një çek

  Sulmuesi çek, Martin Nespor ka firmosur kontratën me klubin bardhekuq. 27-vjeçari, i cili në.

Firmos Fidan Aliti, sot nën urdhrat e Dajës

  Skënderbeu ka arritur të mbyllë në kohë dhe marrëveshjen me mbrojtësin Fidan Aliti. “23.

Luftëtari, pesë firma në orët e fundit të merkatos

  Luftëtari i Gjirokastrës firmosi me pesë të rinj 19-vjeçare në orët e fundit të.

Tirana gjen portierin, është Alesio Abibi

  Tirana arriti marrëveshje me portierin Alesio Abibi. Pritet vetëm zytarizimi. 20-vjeçari është formuar si futbollist.

TRANSFERIMI/ Veçaj, trevjeçare me Dinamon e Zagrebit

  Talenti i Vllaznisë, Uendi Veçaj, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Dinamon e Zagrebit..

EKSKLUZIVE/ Flet Afrim Taku: Ja pse vendosa të kthehem te Skënderbeu!

  Afrim Taku do të rikthehet te Skënderbeu. E konfirmoi vetë trajneri i korçarëve, Ilir.