Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tashmë e zyrtarizuar edhe nga klubi, Olsi Teqja i gatshëm për Superioren

Tashmë shkëputja e kontratës mes Olsi Teqjas dhe ekipit të Shkëndijës është zyrtarizuar. Megjithëse ishte.

Shuhen shpresat e Skënderbeut për të mbajtur Soue, ekipi i madh turk ofron 200 mijë euro

Ali Soue, sulmuesi i huazuar te Skënderbeu nga Kievo, ka rënë në sy me golat.

Partizani afron mbrojtësin Enea Bitri, një investim për të ardhmen

Luhen dy javët e fundit të kampionatit dhe Partizani është në garë për një vend.

Partizani zyrtarizon talentin kosovar, Mala firmos për 2.5 vjet

Pak minuta më parë Partizani ka bërë prezantimin e futbollistit kosovar, Esat Mala, i cili.

Tirana nuk i ndahet Gor Mahias, i kërkon edhe kapitenin

Tirana ka një objektiv të qartë për të vëzhguar në merkaton e janarit, ekipin e.

Partizani hedh poshtë zërat për një akord me mbrojtësin e Kamzës

Partizani ka reaguar me një deklaratë për shtyp në lidhje me zërat e fundit për.

Vllaznia bllokon Edon Hasanin, në mes është kontrata me klubin kuqeblu

Edon Hasani u prezantua dje në Iran me Sepahanin, duke i dhënë kështu lamtumirën Vllazninsë..

Pesë vite më parë ishte shpresa më e madhe kuqezi, sot firmosi me Kukësin

Maldin Ymeraj quhet përforcimi më i ri në klubin e kampionëve të Shqipërisë. Kukësi ka.

INTERVISTA/ Talenti Zisi dhe ofertat nga Superiorja: Më shihni në janar, por dua Europën

Një sezon thuajse fantastik është duke bërë Bylisi në Kategorinë e Parë. Megjithatë nëse në.

“Luftë” në Kategorinë Superiore për mbrojtësin e Gjilanit

Superliga e Kosovës është kthyer në një kampionat shumë atraktiv për skuadrat shqiptare për të.