Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

“Do jetoj në Korçë se tani jam korçar”, tani Radas braktis Skënderbeun për Flamurtarin

Deri dy muaj më parë, Marko Radas ishte një nga emrat më të vlerësuar nga.

Luftëtari i gëzohet fundit të historisë, i bashkohet mesfushori shkodran në Europë

Erjon Vucaj është futbollisti më i ri që i është bashkuar Luftëtarit, të paktën për.

VIDEO / Robinjo i ri i Skënderbeut, një driblues që mbijetoi 2 ndeshje në kategorinë e tretë

Skënderbeu ka bërë lëvizjen e radhës në merkato duke sjellë një emër të ri për.

Ekskluzive/ Partizani merr ish-sulmuesin e CSKA-së

Partizani duket se ka pritur ditët e fundit para ndeshjeve të Ligës së Europës për.

Luftëtari përgatitet për Europën, firmosin shumë lojtarë të rinj

Luftëtari i ka dhënë fund fazës përgatitore në Slloveni dhe është rikthyer në Shqipëri ku.

Mesfushori i Skënderbeut firmosi në Greqi, Emir Sahiti me batuta ndaj vëllait: Jam më i mirë sesa ti!

Suad Sahiti ka mbyllur marrëveshjen e transferimit në ditën e sotme, duke kaluar në ekipin.

Suad Sahiti prezantohet në Greqi, Skënderbeu mban 30% të vlerës së kartonit

Kosovari i Skënderbeut, Suad Sahiti, është prezantuar sot me skuadrën e tij të re ne.

Zyrtare/ Ish-mbrojtësi i Kukësit firmos me Llapin në Kosovë

Merkatoja e klubeve shqiptare ka hyrë në një fazë të nxehtë jo vetëm në Kategorinë.

Batha: Ja detajet nga kontrata me Larisën, mbetem tifoz i Partizanit

Ish-kapiteni i Partizanit, Idriz Batha i ka dhënë fund aventurës me kryeqytetasit dhe destinacioni i.

Lilaj merr edhe një lojtar të Skënderbeut te Gabala, marrëveshja shumë pranë

Ekipi i Gabalas në Azerbajxhan po investon shumë këtë verë, duke marrë lojtarë cilësorë për.