Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nga Gavazaj te Gavazaj, Skënderbeu prezanton dy lojtarë të rinj

Skënderbeu po vijon me punën për forcimin e skuadrës, ku pas disa largimeve me peshë,.

Eri Lamçja prezantohet te Drita, shtohen lojtarët e kampionatit shqiptar në Kosovë

Kampionati kosovar tashmë është bërë një trend për futbollistët e Shqipërisë, e kundërta e saj.

Nga Torino te Teuta, durrsakët zyrtarizojnë një tjetër blerje

Klubi i Teutës ka afruar një tjetër futbollist që në të kaluarën ka qenë pjesë.

Zyrtare/ Kastrioti bën goditjen e radhës, firmos mbrojtësi i Hajduk Split

Një ndër skuadrat më aktive në merkato gjatë këtyre ditëve të fundit, është Kastrioti i.

Kampionati maqedonas kthehet në modë, sulmuesi i Flamurtarit firmos me Rabotniçkin

Lojtarët që po kalojnë nga Kategoria Superiore, drejt kampionatit të Maqedonisë, po rritet çdo ditë.

Zyrtare / Fejzullahu firmos në Zvicër, prezantimi: Vjen nga klubi më i mirë shqiptar

Ish-mbrojtësi i Partizanit, Arbnor Fejzullahu, do të vazhdojë karrierën e tij në Zvicër, pasi ka.

Largimi nga Flamurtari, Zhufo: Ishte absurde, na paralajmëronin se çfarë do të ndodhte pa nisur ndeshja

Një nga largimet nga Flamurtari në fundin e sezonit që sapo lamë pas, ishte edhe.

Nënshkroi me Flamurtarin, Batha nuk harron Partizanin: Kënaqësi të luaja me ta, tani të jemi edhe më të fortë

Idriz Batha ka nënshkruar kontratën e re me Flamurtarin gjatë ditës së sotme, duke u.

Bicaj për të ardhmen: Oferta nga Azerbajxhani dhe dëshira e rikthimit te Skënderbeu. Jemi si puna e makinës

Ditmar Bicaj ishte një nga emrat e rëndësishëm të cilët iu larguan Flamurtarit në fundin.

LAJM I FUNDIT/ Marrin fund dilemat për Bathën, zyrtarizohet tek ekipi i Flamurtarit

Tashmë dilemat për mesfushorin Idriz Batha kanë marrë fund dhe ai ka bërë zgjedhjen e.