Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

(FOTO) Ish-lojtari i Partizanit transferohet në kampionatin rumun

Ish-futbollisti maqedonas i Partizanit dhe i Shkëndijës së Tetovës, Besart Abdurahimi ka zgjedhur kampionatin rumun.

Dështon marrëveshja, nuk ka prapakthehu te Skënderbeu për ish-mesfushorin

Skuadra e Skënderbeut do të përballoje pjesën e parë të këtij sezoni me kontingjentin aktual.

Një telash më shumë për Luftëtarin, titullari duhet të operohet përsëri

Klubi i Luftëtarit nuk po kalon një situatë të mirë sa i përket klasifikimit, si.

Nuk ka firmë për Rustem Hoxhën, mbrojtësi i thotë “jo” Laçit

Ndryshon gjithçka në orët e fundit të merkatos, Rustem Hoxha nuk do të jetë pjesë.

Skënderbeu mendon të sigurojë të ardhmen, firmos talenti i Kombëtares

Largimet e rëndësishme që Skënderbeu kishte kohët e fundit, thuajse janë zëvendësuar m,e lojtarë të.

Sulmuesi i kombëtares pritet për të mbyllur merkaton e Luftëtarit

Luftëtari ka vuajtur shumë në vijën e parë, sidomos nga largimi i Kristal Abazajt. Bluzinjtë.

Lëvizje e papritur te Partizani, Gerhard Progni kalon te Teuta

Ndodh edhe kështu! Limitet e merkatos në Superiore kanë dhuruar gjithmonë surpriza.  Gerhard Progni rikthehet.

Zyrtare/ Luftëtari largon portierin, e huazon te Korabi

Merkatoja në vend ka hyrë në ditët e fundit dhe klubet e Superiores, por edhe.

I shumëkërkuar në Superiore, por Rustem Hoxha tundohet nga ofertat greke

Disa ditë më parë, mbrojtësi Rustem Hoxha dhe skuadra e Kukësit shkëputën kontratën dhe 27-vjeçari.

Lika nis “hakmarrjen” te Luftëtari, i rrëmben një mbrojtës

Hasan Lika ka nisur nga puna në krye të stolit të Vllaznisë dhe si fillim,.