Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Çelsi thyen rekord me një portier 23-vjeçar por kursen 20 milionë

Klubi i Çelsit ka vendosur që të thyejë rekordin sa i përket portierit më të.

Jo vetëm Kovaçiç e Kurtua, ja yjet që bojkotuan stërvitjen që klubet t’i shisnin

Mateo Kovaçiç nuk ka dalë sot në stërvitje me Real Madrid, ashtu si Tibo Kurtua.

Nuk ka më dilema, Kaliniç për vizita mjekësore në Spanjë

Ditët e fundit të merkatos së verës në Europë, po qartësojnë shumë gjëra sa i.

Mançester Junajdit nis bisedimet me Bajern Mynih për yllin e skuadrës

Mançester Junajtid ka nisur bisedimet me klubin e Bajern Mynih për të blerë mbrojtësin Zherom.

Everton kalon konkurrencën, gati marrëveshja me mbrojtësin katalanas

Merkatos po i vjen fundi dhe të gjitha ekipet po bëjnë zyrtarizimet përfundimtare të përforcimeve.

Milinkoviç-Saviç: Për momentin jam te Lacio, por në të ardhmen…

Mesfushori i Lacios, zbulimi i Tares, Sergej Milinkoviç-saviç është lojtari më i kërkuar në këtë.

Në Gjermani janë të bindur: Mourinjo e ka bindur Boatengun të shkojë te Mançesteri

Mbrojtësi i Bajernit dhe Gjermanisë, Zherom Boateng, mund të ketë Anglinë si destinacionin e tij.

Jo vetëm Higuain, Juventusi largon edhe sulmuesin që la në hije Ronaldon

Merkatoja e Juventusit këtë sezon, meriton padyshim notat më të larta duke qenë se në.

Një nga zhgënjimet e Partizanit përfundon te ish-skuadra e Llullakut e Alijit

Një ndër afrimet më të bujshme që Partizani bënte para disa sezonesh, ishte mesfushori hungarez,.

Foto / Tifozët e Milanit presin Higuain në rrugët e Milanos, gjithçka është zyrtare

Milani dhe Juventusi kanë gjetur më në fund gjuhën e përbashkët sa i takon shkëmbimit.