Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dortmund ‘fiksohet’ me sulmuesin e Juventusit, bardhezinjtë nuk janë pengesë

Borusia Dortmund vazhdon të mbetet e interesuar për Mario Manxukiç. Verdhezinjtë kërkojnë ta rikthejnë edhe.

Manolas largon mbrojtësin nga Napoli, spanjolli kthehet në vendlindje

Napoli zyrtarizoi para pak ditëve nënshkrimin me mbrojtësin Kostas Manolas, të cilin e transferoi nga.

Interi dhe Lazaro të destinuar për njëri-tjetrin, në adoleshencë mamaja e ndaloi të transferohej te zikaltërit

Para pak ditësh, Valentino Lazaro u prezantua si përforcimi i Interit në këtë merkato, teksa.

Një vit e gjysmë thatësirë në merkato, Totenhemi transferon talentin nga Championship

Skuadra e Totenhemit me në krye trajnerin Mauricio Poçetino arritën këtë sezon të mbërrinin deri.

Mungon vetëm zyrtarizimi, mbrojtësi i Romës sistemohet në Napoli

Kostas Manolas do të jetë lojtari më i ri i Napolit. Mbrojtësi duket se ka.

Milan tenton sulmuesin e Lion, francezët gati të bëjnë pakt me ‘djallin’

Milani i ri kërkon ende shumë punë për të marrë formë. Megjithatë, drejtuesit e kuqezinjve.

Dëshiron të jetë pranë shtëpisë, Behrami mund t’i bashkohet Ermir Lenjanit

Valon Behrami është gati që të mbyllë karrierën e tij te Udienze, edhe pse klubi.

Juventus nuk është dorëzuar për De Ligt, Nedved takon mikun e tij

Matijs De Ligt i ka bërë për vete të gjithë klubet më të mëdha europiane..

Tare nuk i ndahet shqiptarëve, në listën e drejtorit edhe sulmuesi i Bazelit

Igli Tare dhe Lacio kanë nisur nga puna për të bërë ndërhyrjet e duhura në.

Totenhemi kërkon mesfushorin argjentinas të Betisit, e ka klauzolën 95 milionë euro

Totenhemi është në kërkim të lojtarëve cilësorë, për të pasur një organikë më të pasur.