Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkëndija mëson rivalin në Europa League, përballë ekipit që vjet bëri histori e trembi Milanin

Shkëndija e Tetovës nuk do të ketë shumë kohë për të kapërdirë eliminimin e papritur.

VIDEO / Dramë për Shkëndijën, eliminohet në minutën e 91-të

Shkëndija e Tetovës ka gabuar gjithçka të mundshme ne Ligën e Kampioneve duke u eliminuar.

Shkëndija njeh gjyqtarët e Champions-it, gjykon zvicerani me statistika negative kundër shqiptarëve

Shkëndija e Tetovës do të luajë ditën e nesërme në orën 17:00 ndeshjen e kthimit.

Pjunik-Shkupi/ Befasi në Armeni, Shkupi bën “vetëvrasje” në fundin e ndeshjes (VIDEO)

Partizani, Shkëndija dhe Feronikeli nuk kanë zhgënjyer në ndeshjet e tyre të para në Ligën.

VIDEO / Fitore në transfertë, Shkëndija hedh hapin e sigurt drejt kualifikimit

Shkëndija e Tetovës ka hedhur një hap shumë të sigurt drejt kualifikimit në turin e.

Shkëndija dhe Feronikeli në fushë për Champions-in, përballë rivalë të kalueshëm

Shkëndija e Tetovës do të nisë ditën e sotme në transfertë rrugëtimin e saj në.

U prezantua te Shkëndija, ish-mesfushori i Vardarit: Edhe kur vija si kundërshtar, i doja “Ballistët”

Shkëndija e Tetovës ka firmosur ditën e djeshme me mesfushorin brazilian, Huan Felipe i cili.

Shkëndija bën goditjen e radhës, rrëmben futbollistin kryesor të rivalëve të përjetshëm

Për të dytin vit radhazi, Shkëndija e Tetovës ka arritur të fitojë titullin kampion në.

VIDEO/ Shkëndija prezanton fanellat e reja, debutimi në ndeshjen e Champions League

Skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija ka prezantuar fanellat e reja për këtë sezon..

I dashuruar me kartonët dhe ters për Shqipërinë, ja gjyqtari që ndan drejtësi te ndeshja e Shkëndijes

Shkëndija e Tetovës do të zbresë në fushë javën e ardhshme teksa do të luajë.