Presidenti i Federatës maqedonase, Sejdini: Jam gati të përmbush kërkesën e Kosovës

Në muajin mars, Kosova ka mundësinë e artë për të shkuar për herë të parë.

Fyerjet nacionaliste ndaj shqiptarëve në Maqedoni, paralajmërojnë Ballistët: Nuk do rrimë të heshtur

Ndeshja e fundit në Maqedoninë e Veriut mes Vardarit dhe Shkëndijes së Tetovës ka prodhuar.

Reagim publik i Shkëndijesë, tetovarët ankohen dhe pretendojnë se arbitrat abuzuan me drejtësinë në sfidën ndaj Vardar

Shkëndija e Tetovës ka përpiluar në ditën e sotme një reagim publik ndaj ngjarjeve në.

Maqedonia e Veriut/ Shkëndija nuk shkon më shumë se barazim me rivalët e Vardar, mposhtet Shkupi

Kalendari i kësaj jave në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, rezervonte përplasjen e dy rivalëve.

Kupa e Maqedonisë së Veriut/ Shkëndija ngec në shtëpi, Shkupi mposhtet nga Akademija Pandev

Në ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e para të turit çerekfinal të Kupës së.

Shkëndija ndryshon “marsh” me Gjokën, tetovarët rikuperojnë gjashtë pozicione në klasifikim

Me në krye trajnerin Ernest Gjoka, Shkëndija duket se është ringjallur. Tetovarët nuk e kishin.

Gledi Mici e thotë hapur: Te Maqedonia kam shumë shokë, por zemra do që të kualifikohen vëllezërit tonë

Gledi Mici është kthyer në një nga futbollistët më të rëndësishëm të Shkëndijës së Tetovës,.

Rekordi i Ibraimit, rivaliteti dhe skuadra, Gjoka i thotë të gjitha pas fitores me Shkupin

Shkëndija mori një fitore bindëse në javën e 17-të duke mundur Shkupin me rezultatin 4-0,.

Maqedonia e Veriut, rezultatet dhe renditja / Shkëndija “poker” ndaj Shkupit, Akademija Pandev “hap krahun” me Vardarin

Janë luajtur sot katër ndeshje delikate në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut. Aty.

VIDEO/ Ndeshja mes shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, Ballistët shpalosin flamurin gjigand

Kalendari i kampionatit në Maqedoninë e Veriut ka rezervuar ditën e sotme sfidën mes dy.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan