Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gjilani mposht Renovën në miqësore, debuton me gol sulmuesi i afruar nga Kategoria Superiore

Në ditën e sotme, Gjilani dhe Renova kishin organizuar një miqësore në prag të fillimit.

Shkëndija njeh gjyqtarin e Europës, njihet për rezultate surprizë dhe goleada

Shkëndija e Tetovës ka një mision mjaft të vështirë, duke qenë se do të luajë.

Tirana planifikon një tjetër miqësore në Ohër, luan ndaj skuadrës së Artim Shaqirit

Tirana ndodhet prej disa ditësh në Ohër, aty ku po kryen edhe fazën përgatitore për.

FOTO/ Tifozët e Shkëndijës akuzojnë: Vetëm UEFA e rregullon këtë punë, po na bëheni si… Skënderbeu

Eliminimi i Shkëndijës nga Liga e Kampionëve pak ditë më parë, nuk u prit shumë.

VIDEO / Gafa të rënda të Shkëndijës, një shqiptar i Luksemburgut e përmbys në shtëpi

Dy gabime brenda pak minutash të portierit Rexhepi dhe më pas gabime të njëpasnjëshme të.

Liga e Europës/ Shkëndija do të lërë pas zhgënjimin, sot para tifozëve kërkon fitore

Shkëndija e Tetovës u eliminua pak ditë më parë nga Liga e Kampionëve, duke u.

Liga e Europës/ Ka gjykuar Arsenalin në goleadë, Shkëndija njihet me gjyqtarët

Shkëndija e Tetovës dështoi në Ligën e Kampionëve, duke u eliminuar në shtëpi nga Nome.

Shkupi pret kualifikimin, i favorizuar nga golat në fushën kundërshtare

Në ditën e sotme, në fushë për Ligën e Europës do të zbresë edhe Shkupi,.

LISTA E SHORTIT / Partizani, Shkëndija e Feronikeli mësojnë të hënën rivalin e mundshëm në turin e tretë

Partizani, Shkëndija e Tetovës dhe Feronikeli nuk ia kanë dalë që të vazhdojnë rrugëtimin e.

FOTO/ Tifozët e Shkëndijës akuzojnë pas eliminimit: E shitur! Duhani dhe koeficienti 17 dëmtojnë shëndetin

Shkëndija e Tetovës zhgënjeu jo pak në Shkup, duke u mundur me rezultatin 1-2 nga.