Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqen në kampionat, në formacionin e javës së bashku me Lenën

Kampionati maqedonas ka ngritur zyrtarisht siparin për sezonin e ri, ku në javën e parë.

Nijas Lena feston me gol debutimin në elitë, Shkëndija vazhdon “gjumin” dhe mundet në kampionat

Kthimi i Nijas Lenës në elitën e futbollit në Maqedoninë e Veriut, këtë radhë si.

Ish-sulmuesi i Tiranës prezantohet te ekipi i ri, por mbetet në Maqedoninë e Veriut

Ish-sulmuesi i Tiranës, Dejan Bllazevski do të jetë pjesë e skuadrës së Makedonija Gj.P., në.

Konfirmohet lajmi i VipSport, mbrojtësi i Shkëndijes transferohet te kampionët e Hungarisë

Një nga mbrojtësat më të dalluar të Shkëndijës, Visar Musliu ka mbyllur me sukses transferimin.

Mori të kuq në Ligën e Europës, largohet një nga yjet e Shkëndijës

Shkëndija e Tetovës i ka dhënë lamtumirën pas vetëm një sezoni një prej lojtarëve të.

Faza në Maqedoni, por Vllaznia harron ata që e rikthyen në Superiore

Deri javën tjetër, kuqeblutë pritet të plotësohen edhe me lojtarë të tjerë dhe kjo padyshim.

VIDEO/ Tre kartonë të kuq dhe një supergol nga Ibraimi, Shkëndija i jep lamtumirën Europës

Shkëndija e Tetovës nuk ka arritur të bëjë asgjë në transfertën e Luksemburgut ndaj Dudelanzhit,.

Europa League/ Feronikeli dhe Shkëndija me mision përmbysje, ekipet shqiptare besojnë te kualifikimi

Ditën e sotme në përballjet e turit të dytë të Ligës së Europës, do të.

Shkëndija me mision në Luksemburg, Mici beson te përmbysja përballë Dudelanzh

Shkëndija nuk ia ka dalë të triumfojë në ndeshjen e parë të Europa League, përballë.

Mici i bindur për fitore: Në Luksemburg për përmbysje, në turin e tretë shkon Shkëndija

Shkëndija e Tetovës ka një ndeshje delikate ndaj Dudelanzhit në Luksemburg, aty ku duhet të.