Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shkupi bën një lëvizje të bujshme në Maqedoni, arrin akordin me trajnerin që shkroi historinë

Shkupi e ka nisur mirë këtë sezon duke zënë një pozicion në vendet e para.

Shkëndija nis rrugëtimin drejt ngjitjes në renditje me tjetër fitore, e nderon skuadra e Lenës

Shkëndija e Tetovës i është rikthyer rrugës së fitoreve dhe sot ka marrë fitoren e.

Maqedonia e Veriut, rezultati dhe renditja / “Ngjallet” Vardari, mund Renovën në transfertë

Është luajtur sot edhe sfida e fundit e javës së katërt të ligës së parë.

Ekskluzive/ Ish-trajneri i Skënderbeut kandidat për stolin e Shkëndijes së Tetovës

Drejtuesit e Shkëndijes së Tetovës kanë shkarkuar ditën e djeshme trajnerin Qatip Osmani me motivacionin.

Kriza ka pasoja, Shkëndija largon trajnerin e dy titujve kampion

Kriza që po zgjat në radhët e skuadrës së Shkëndijës së Tetovës ka sjellë pasojat.

Maqedonia e Veriut, rezultate dhe renditja / Shkëndija turpërohet sërish, Struga barazim dhe “skuqje” me Shkupin

Janë luajtur sot katër ndeshje të kampionatit elitar në Maqedoninë e Veriut, ku bie në.

Maqedonia e Veriut publikon listën me 5 futbollistë shqiptarë, mbetet jashtë “Buba”

Maqedonia e Veriut do të luajë pas pak ditësh dy ndeshje të tjera eliminatore për.

Presidenti i Shkëndijës merr situatën në dorë, Destani: Po më zhgënjeni mua dhe tifozët

Shkëndija e Tetovës synonte këtë sezon që të kalonte në grupet e Ligës së Europës,.

Rezultatet dhe renditja / Shkëndija bën blofin e radhës, Struga vazhdon të surprizojë

U luajtën sot ndeshjet e javës së tretë në Maqedoninë e Veriut ku u “prodhuan”.

Shkëndija në krizë gabon përsëri, e fundit në renditjen e kampionatit

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës po gabon gjithçka të mundshme në këto javë të para.