Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gjoka e nis me këmbë të mbarë aventurën te Shkëndija, mposht thellë në miqësore ekipin nga Kosova

Ernest Gjoka u emërua para disa ditëve si trajneri më i ri i Shkëndijës së.

VIDEO/ Merr fund pritja për Ernest Gjokën, sot debuton si trajner i Shkëndijës

Pak ditë më parë, trajneri Ernest Gjoka firmosi dhe u prezantua zyrtarisht si trajneri më.

Shkëndija bëhet me trajner të ri, në krye të tetovarëve emërohet Ernest Gjoka

Trajneri i ri i Shkëndijes së Tetovës do të jetë Ernest Gjoka. Një emër shumë.

“PYRO është art dhe jo krim”, Tifogrupi nga Shkupi Shvercerat në mbështetje të tifozëve të Tiranës

Komentet pas ndeshjes derbi mes Tiranës dhe Partizanit janë zhvendosur nga analiza e ndeshjes, tek.

Qatip Osmani debuton në mënyrën më të mirë, mund Shkëndijën dhe i afrohet kreut

Kampionati maqedonas ka zhvilluar sot një ndeshje për javën e tetë, aty ku në Shkup.

VIDEO/ Gledi Mici merr të kuqin e parë kundër Vardarit, bën ndërhyrje horror ndaj kundërshtarit

Ditën e djeshme janë luajtur ndeshjet e Kupës së Maqedonisë në turin e 1/8-ve, aty.

VIDEO / Gol i Imerit, i kuq i Micit dhe “predhë“ e Ibraimit. Por Shkëndija barazon me Vardarin

Kupa e Maqedonisë ka vënë përballë që në turet e para Shkëndijën e Tetovës me.

Ekskluzive/ Panuçi te Shkëndija? Klubi shqiptar përgënjeshtron: Spekulime dhe thashetheme, ruajmë standardin

Kristian Panuçi është lakuar së fundmi si trajneri që mund të marrë drejtimin e Shkëndijës.

Shkëndija koleksionon fitoren e tretë, Shkupi barazon në transfertë

Në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija ka nisur të marrë veten dhe të rikthehet.

Osmani prezantohet si trajner i Shkupit: Më kujtohen vitet e lavdisë, dua ta rikthej sërish në majë

Pak ditë pas u largua nga drejtimi i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani ka firmosur.