Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luftëtari në hall para Bylisit, portieri titullar nuk është gati!

Luftëtari do të vazhdojë që të ketë mungesa dhe konfirmimet e fundit vijnë nga infermieria.

Luftëtari zbret në stërvitje, më në fund Marantas e ka skuadrën e plotë

Luftëtari ka zbritur sot në fushën e stërvitjes dhe ka nisur që të mendojë për.

Rikthehet tradita e moshave në Gjirokastër, shumë ish-lojtarë të spikatur në Superiore drejtojnë skuadrat

Luftëtari duket se po riorganizohet, jo vetëm në drejtim, por edhe në ekipet e moshave..

Luftëtari është i plotë rikthehet portieri grek për Bylisin

Në ndeshjet e fundit në kampionat dhe Kupën e Shqipërisë, Luftëtari kishte probleme dëmtimesh e.

Rapo: Kemi lënë pikë nga mungesa e fatit, Luftëtari rikthehet më i fortë!

Në dy javët e fundit, Luftëtari ka lënë pikë të rëndësishme në fundin e ndeshjes..

Marantas e gjen sërish fajin te arbitri: Nuk e di nëse ishte penallti, i kënaqur me lojën

Pas ndeshjes së humbur ndaj Skënderbeut, trajneri i Luftëtarit, Jorgos Marantas për Supersport është shprehur.

VIDEO/ E pabesueshme në Korçë, Skënderbeu shënon dy gola në minutën e fundit

Skënderbeu ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme në minutat e fundit ndaj.

Intervista për “Vipsport”, Rapo: Datëlindja më sjell fat, i shënoj Skënderbeut, si një vit më parë me Kamzën

Donald Rapo vazhdon që të jetë një nga pikat e forta të skuadrës së Luftëtarit.

Luftëtari sërish me mungesa, tre të dëmtuar në sfidën me Skënderbeun

Luftëtari ashtu si një javë më parë në sfidën me Laçin që zhvilloi në fushën.

Luftëtari me skuadër të plotë drejt Korçës

Luftëtari këtë fundjavë ka një transfertë delikate, të cilën do ta zhvillojë në qytetin e.