VIDEO/ Talenti nuk njeh moshë, Iniesta “turbullon” mbrojtjen kundërshtare në Japoni

Andres Iniesta është një nga mesfushorët më të mirë në histori dhe këtë arrin ta.

Një hap larg transferimit në Kinë, presidenti i Xhiangsu rrëfen lëvizjen e Real Madrid në momentet e fundit

Garet Bejl ishte një hap larg transferimit në Kinë. Në merkaton e verës uellsiani dukej.

FIFA tregon si blihet pafajësia, presidenti i PSG-së e paguan dhe ajo tërheq akuzat

Akuzat e FIFA-s për korrupsion aktiv ndaj presidentit të PSG-së, Naser Al Khelaifi, kanë zgjatur.

VIDEO/ Hodhën shashka në fushën e lojës, tifozët dëmtojnë futbollistin e skuadrës së tyre

Tifozët ndonjëherë përveç spektaklit që dhurojnë, bëhen edhe protagonist për keq. Kështu, ka ndodhur në.

VIDEO/ E pritën deri në 2 të mëngjesit, fansat paraguaian çmenden për ish-yllin e Real Madridit

Emanuel Adebajor është bërë zyrtarisht pjesë e ekipit paraguaian Olimpia dhe ditën e djeshme ka.

Pele përgënjeshtron fjalët e të birit dhe qetëson gjithë admiruesit e tij

Pele tashmë është pranë të 80-ave dhe kjo moshë nuk të ofron garancinë e një.

Një shqiptar në kombëtaren e Malajzisë, mesfushori merr pasaportën dhe pret debutimin

Në Shqipëri nuk është një emër shumë i dëgjuar, por nëse pyesni në Azi për.

“Pasi u mundëm qëndronte lakuriq mbi tavolinë”, ish-futbollistët tregojnë bëmat e “El Loco” Bielsa

Marcelo Bielsa, trajneri i njohur argjentinas, ka marrë nofkën “El Loco” (i çmenduri) për përkushtimin.

U kthye në fushë pas operacionit në zemër, mbrojtësi i Ajaks: Nuk isha i frikësuar, mezi prita të kthehesha

Vazhdimësia e karrierës së Delej Blind u vë në dyshim pasi mbrojtësi kishte probleme në.

VIDEO/ Nga futboll në boks, ndodh gjithçka në ndeshjen e Trabzonsporit

Në ndeshjen e Superligës turke mes Trabzonsporit dhe Gençlerbirili, të përfunduar 0-2 ka ndodhur një.