Ish-sulmuesi i Paraguajit: Takova Ronaldinjon në burg, ai është shumë i trishtuar

Legjenda e Brazilit, Ronaldinjo prej disa ditësh gjendet i mbyllur në një burg në Paraguajit..

Virusi pushton edhe vendin ku futbolli u bë spektakël, edhe Brazili “ul qepenin”

Emergjenca shëndetësore mbërrin edhe në Brazil dhe hapi i parë që u ndërmor për të.

Basti: Fabregas i bleu një “Range Rover” Kabajeros sepse ky i fundit i priti penalltinë në stërvitje (VIDEO)

Çesk Fabregas ka publikuar disa momente më parë në “Instagram” një video, ku tregon se.

Janë të detyruar të luajnë, Falkao dhe Obi Mikel kundër shtetit turk

Dy nga emrat më të njohur aktualisht në futbollin turk, Xhon Obi Mikel dhe Radamel.

COVID-19 godet edhe futbollin serb, i pari e pëson presidenti i Federatës

Koronavirusi godet edhe futbollin serb dhe në mënyrë direkte. Ndeshjet atje vazhdojnë me dyer të.

Koronavirusi godet edhe Botërorin 2022, anulohen kualifikueset

Ashtu siç pritej, koronavirus ka goditur edhe ndeshjet e planifikuara si kualifikuese për Botërorin 2020..

Vendoset për zhvillimin e super ndeshjes, Gjermani-Itali do të zhvillohet si në “stërvitje”

Më datë 31 mars Gjermania dhe Italia kanë planifikuar të zhvillojnë një ndeshje miqësorë në.

VIDEO/ Përplaset me kundërshtarin në fushën e lojës, ndërron jetë në spital futbollisti në Nigeri

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Nigeri aty ku në ndeshjen mes Nasara Junajtid dhe.

Mendoi se ia hodhi, Ronaldinjon e arrestojnë sërish në Paraguaji

Bëri jo pak bujë ndalimi i ish-futbollistit Ronaldinjo nga autoritet në Paraguaji, pasi braziliani po.

Aksident tragjik në Guinea, humbin jetën 9 futbollistë. Mes tyre edhe vëllai i yllit të Liverpulit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në shtetin afrikan të Guineas. Një autobus një skuadër.