Lejoi klubin e Lenjanit të luante në Europë, UEFA gjobit Federatën Zvicerane

Në vitet e fundit, EUFA ka marrë shumë masa kundrejt klubeve duke iu dalë jo.

Skandal në kualifikueset e Botërorit, djali i legjendës angleze grabitet dhe sulmohet me thikë

Kur në Europë luhen kualifikueset për në Europianin e vitit të ardhshëm, në Afrikë kanë.

Kishte ndeshjen e lamtumirës në futboll, legjenda belge konfirmon mungesën për shkak dëmtimi

Pasi arriti të fitonte disa trofe të rëndësishëm me Mançester Sitin, legjenda belge Vinsent Kompani.

Sulmuesi i Holandës sulmon heronjtë e 2010: Lojtarë egoistë, na mohuan fitoren e Kupën e Botës

Në Botërorin e Afrikës së Jugut në vitin 2010, Holanda po bënte një sezon fantastik.

Shkoi fshehtas në stadium dhe u dënua me 6 muaj burg, gruaja nga Irani i vë flakën vetes

Edhe pse futbolli mendohet të jetë një sport i cili shijohet nga të gjithë njerëzit.

Nesër duhej të ishte titullar në kombëtare, tragjedi si e Astorit në turneun në Amerikën Qendrore

Një tragjedi e papritur ka goditur përfaqësuesen e Kurasao, e cila po merrte pjesë në.

Bashkë te Anglia dhe Reali, Ouen: Nuk e ndjeja veten shok të Bekam, nuk më pëlqente të shkoja në sfilita mode

Majkëll Ouen ka publikuar këto ditë një libër autobiografik. Diçka që tashmë ka hyrë në.

Shaqirit i mbeti hatri prej shiritit të kapitenit, Xhaka: Nuk e kam problem, le ta marrë ai

Habiti jo pak mungesa e Xherdan Shaqirit në këtë grumbullim të Zvicrës për dy ndeshjet.

VIDEO/ Tifozi i skuadrës së Grezdës përjashtohet nga stadiumi, ofendoi nga motra e vdekur futbollistin kundërshtar

Inati mes tifozerive të skuadrave rivale, shpesh herë kalon çdo kufi dhe kështu ka ndodhur.

VIDEO/ Shënon një ndër penalltitë më të çuditshme, sulmuesi “e tepron” me qetësinë e treguar

Ndeshjet e futbollit na kanë bërë të shohim penallti nga më të ndryshmet dhe nuk.