Probleme me zemrën, trajneri i Holandës operohet me urgjencë në Amsterdam

Ronald Kuman, ish-futbollisti i njohur e tashmë trajneri i përfaqësueses së Holandës, i është nënshtruar.

FIFPro kundër kthimit në fushë: Të bëhet kur të ketë siguri, jo brenda 2 apo 4 javësh

FIFPro, organizata ndërkombëtare që mbron të drejtat e futbollistëve në botë, duket se është kundër.

Futbolli argjentinas kthehet vitin e ardhshëm, ndryshon edhe periudhën e zhvillimit të atyre pasardhës

Koronavirusi ka mbërritur prej kohësh edhe në Amerikën Latine dhe shtetet kanë nisur të marrin.

Edhe Argjentina i mbyll kampionatet: Kthehemi vetëm në momentin e duhur

Belgjika dhe Holanda nuk janë vendet e vetme të mëdha të cilat u kanë dhënë.

“Shporta e shpresës”, Navas me gruan ndihmojnë mijëra familje në nevojë në Kosta Rika

Keilor Navas është i dashuruar me vendlindjen e tij dhe nuk e lë asnjëherë pas.

Gabriel Zhezus dhuron 3 ton ushqime në lagjen ku u rrit

Futbollistët bëjnë pjesë në kategorinë e njerëzve që nuk e ndiejnë shumë krizën financiare dhe.

“Kam ndjenja për atë klub”, Alvesh piketon aventurën e radhës. Do një “çmenduri” argjentinase

Dani Alvesh nuk ka ndërmend të heqë dorë nga nivelet e larta të futbollit dhe.

ZYRTARE/ Nuk luhet deri në shtator, qeveria holandeze i heq titullin kampion Ajaksit

AZ Alkmar këtë sezon po arrinte të ndiqte këmba këmbës Ajaksin, por koronavirusi i arriti.

Ish-futbollisti i Real Madrid nuk dhuron asgjë për vendin e tij: Unë nuk jam Drogba apo Eto

Përveç humbjes masive të jetës së njerëzve, koronavirusi ka shkaktuar edhe një krizë ekonomike. Një.

Flet trajneri shqiptar në Kinë, Luga: Tani po stërvitemi normalisht, klubet janë pranë falimentit

Ergys Luga ka provuar të trajnojë të rinjtë e Flamurtarit dhe Tiranës, ndërsa ka qenë.