Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Racizmi në ndeshjen ndaj Anglisë, legjenda e Bullgarisë nuk i mban dot lotët në emision

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 e Bullgarisë ndaj Anglisë u njollos nga racizmi i tifozëve.

Festimi ushtarak i Turqisë censurohet në Francë: Donim ta hiqnim, por e panë 80 mijë tifozë

Turqia është kthyer në skuadrën që krijon më shumë polemika dhe ashtu si në ndeshjen.

Derbi më i çuditshëm në botë, dy Koretë e mbyllin ndeshjen në… paqe

E vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës në vitin 2022 në Katar, Koreja e.

VIDEO / Ekuadori pret De Biazin, Argjentina B i shënon një thes me gola

Ndërsa negociatat përmes drejtuesve të Federatës së Ekuadorit dhe trajneri Xhani De Biazi vazhdojnë prej.

Ibrahimoviç akuzon trajnerin e Suedisë për racizëm: Shkatërroi çfarë u ndërtua për 20 vite

Shpërthejnë polemika të rënda në Suedi rreth ekipit kombëtar dhe ai që i krijon është.

FOTO/ Telashe për mesfushorin anglez, largohet i dëmtuar nga Kombëtarja dhe përfundon në… kazino

Anglia u mund të premten nga Republika Çeke në Pragë, aty ku një fitore do.

Tmerr pa fund për Kafu, pas tragjedisë e akuzojnë edhe për lidhje me terroristë

Ish-mbrojtësi brazilian Kafu po kalon një periudhë të tmerrshme të jetës së tij, pasi po.

Presidenti i FIFA-s: Isha skeptik, por me VAR futbolli është bërë më i bukur, më i drejtë dhe më i pastër

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino i është rikthyer edhe njëherë diskutimit rreth teknologjisë VAR. Edhe.

VIDEO/ Nejmar nuk e feston siç duhet ndeshjen e 100 me Brazilin, ‘Seleçao’ ndalet përballë Senegalit

Brazili nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në miqësoren e ditës së sotme.

VIDEO/ U shkarkua nga klubi për rezultate të dobëta, tekniku gjerman kapet në lokal duke pirë me tifozët

Daniel Stendel ishte trajneri i klubit të Barnslej në Championship-in anglez, derisa klubi vendosi ta.